En ucuz oyun konsolu: GameStick - Teknofeed.COM

En ucuz oyun konsolu: GameStick

 En ucuz oyun konsolu: GameStick
Okunuyor En ucuz oyun konsolu: GameStick

Projelerine mâli kaynak arayan kişileri ile yatırımcıları bir araya getiren Kickstarter’da, 2013’te en fazla ilgi çeken ürün GameStick oldu.

GameStick


 GameStick
‘in ilk göze çarpan yönü, şu an piyasadaki en düşük fiyatlı oyun konsolu olması. Gamestick, HDMI girişi uyumlu küçük usb’sini girişi uyumlu bir televizyona taktığınız zaman oyun oynamaya hemen başlamanıza olanak veriyor. Ürünün geliştiricileri konsol hakkında, “Dünyada yaklaşık 1,3 milyar adet farklı televizyon var ve bunların sadece yüzde 1’i oyun oynamak için kullanılıyor. Bunun en büyük sebebi konsolların ve içeriklerinin pahalı olması. Bu yüzden de mümkün olan en ucuz konsolu yaratmaya karar verdik” şeklinde açıklama yaptılar.

Android işletim sistemi ile çalışacak GameStick, hayata geçtiğinde açık kaynak kullanabilme özelliğine sahip ilk konsol olacak. Bunun anlamı, herhangi bir yazılımcı oyun geliştirip diğer GameStick kullanıcılarının beğenisine sunabilecek olması. Ek olarak yapılan açıklamaya göre konsolda şu anki duruma göre 250’ye yakın oyunun oynanabilir olacağına dikkat çekiliyor.

Bu “minik” konsol, şu anda beklenenden 4,5 kat daha fazla yatırım almayı başardı. Konsolun şu anlık beklenen sayıdan çok daha fazla üretileceği bir gerçek ancak, Xbox ve PlayStation gibi devlerle yarışıp yarışamayacağını da zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan PlayStore yenilikle dönüyor! başlıklı makalemizde android, google ve playstore hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın