Teknoloji Blogu

Facebook, Nepal İçin 10 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

0

Dünya tarihinin en büyük depremlerinden birisi olan Nepal Depremi sonucunda şuana kadar 6.621 kişi hayatını kaybetti. 14 binden fazla kişininde yaralandığı depremde, tüm ülkeler yardımcı olmak için seferber oldu. Özellikle büyük teknoloji şirketlerinde katıldığı yardıma, Facebook yardım kampanyası başlatarak şuana kadar 10 Milyon Dolarlık yardım toplanmasını sağladı.

nepal-depremi-facebook-yardim

7.9 şiddetinde ki depremde, Türkiye’den de bir çok ekip gönderildi. AFAD’ın da yer aldığı çalışmalarda bir çok depremzede göçük altından çıkarıldı. Kendi sitesi üzerinden de yardım kampanyası başlatan Facebook, tüm kullanıcılarından yardım toplayarak şuana kadar 10 Milyon Dolarlık yardım parası biriktirdi.

Bu rakama ek olarak şirketin Cuma günü yaptığı açıklamada şirketin CEO’su Mark Zuckerberg yardım parasına ek olarak 2 Milyon Dolar daha paylaşacaklarını açıkladı. Facebook’un toplamda 12 Milyon Dolarlık yardımı kar amacı gütmeyen International Medical Corps kuruluşuna gönderileceği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Bilgisayardan Sonra Xbox One'a Geliyor başlıklı makalemizde manşet, Windows 10 ve xbox one hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et