FPS Tutkunlarına Özel Mouse: Corsair Vengeance M60 - Teknofeed.COM

FPS Tutkunlarına Özel Mouse: Corsair Vengeance M60

 FPS Tutkunlarına Özel Mouse: Corsair Vengeance M60
Okunuyor FPS Tutkunlarına Özel Mouse: Corsair Vengeance M60

Teknoloji dünyasında oyunların yeri kesinlikle apayrı. Hatta oyunlar öyle özel bir yere sahipler ki, kendilerine özel teknolojik ekipmanlar bile firmalar tarafından oluşturuluyor. Özellikle FPS (First Person Shooter) oyunlarına özel ürünlerin fazlasıyla piyasada olduğunu söyleyip, sizi bu alan için tasarlanmış şık bir mouse ile baş başa bırakacağım. İnceleyeceğimiz ürün Corsair Vengeance M60..

corsair-vengeance-m60

Oyunculara özel geliştirilmiş olan bu ürün, alüminyum ile kaplanmış bir halde karşımıza çıkıyor. Mouse bize maksimum 5700 dpi çözünürlük sunuyor ve minimum olarak 100’den itibaren 5700’e kadar yükseltebiliyoruz. Fakat Vengeance M60’ın en can alıcı kısmı, sol tarafında kırmızı renkte bulunan “sniper” tuşu. Şık tasarımının yanında en önemli unsur olarak bu tuşu gösterebiliriz M60 için ki, mouse’ın asıl özelliği burada başlıyor. Bu kırmızı ve üzerinde bir “cross” bulunan tuş ile, dpi seviyesini dilediğiniz an -belirlediğiniz seviyeye- aşağı ya da yukarı çekebiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde oyunda nişan almış konumdayken kendinizi fazlasıyla kasmak yerine, daha pratik vuruşlar yapabiliyor ve düşmanı alt edebiliyorsunuz. (Özellikle söylüyorum ki, dpi’ı uygun seviyeye çekerseniz karşınızdakini başarıyla vurmanız tek bir hareketinize bakıyor.) Aynı zamanda M60’ın 8 farklı programlanabilir tuş içerdiğini de söylemeden edemeyeceğim.
Ürünün diğer bir özelliği ise, taban kısmının üç ayrı ağırlık haznesine yer vermesi. Bu haznelere M60 ile birlikte elinize geçecek olan ağırlıkları yerleştirerek silah kullanımınızı kişiselleştirmeniz mümkün. M60 ile ilgili tek eksi olarak da, kablosuz seçeneğinin bulunmayışını söyleyebilirim.

Corsair Vengeance M60’ı -eğer ki FPS oyunları ile aranız varsa- size rahatlıkla tavsiye edebilirim. Eğer siz de şık bir tasarım ve sizi fazlasıyla tatmin edecek donanım içeren bir mouse arıyorsanız, bu ürünü kaçırmayın.

Bir önceki yazımız olan Nvidia Project Shield, Haziran Ayında Piyasada ! başlıklı makalemizde nvidia, nvidia oyun ve nvidia oyun konsolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın