Google'dan akıllı saat atağı: Android Wear - Teknofeed.COM

Google’dan akıllı saat atağı: Android Wear

 Google’dan akıllı saat atağı: Android Wear
Okunuyor Google’dan akıllı saat atağı: Android Wear

Google, önü açık ve yeni bir pazar olan akıllı saat sektörüne girerek önemli bir adım attı. LG, Samsung, HTC, Asus ve Motorla kullanacak. Bir saatten daha fazlasını sağlayan sistem Android Wear adını taşıyor. Uygulama geliştiriciler için büyük bir fırsat olan Wear’da bir çok ünlü firma yer alıyor.

android-akilli-saat

Android Wear’da kullanıcılar koşarken, bisiklet sürerken ya da yürürken gerçek zamanlı hız, mesafe vezaman bilgilerine rahatlıkla ulaşabilecek. Bunun yanında Google’ın harita servisi üzerinden Android Wear kullanan giyilebilir cihazlar yol tarifi de yapabilecek.

LG-G-Watch-gorsel

Bununla beraber Motorola ve LG’de yeni akıllı saatlerini duyurdu. LG G Watch adı taşıyan saatin 1.65 inç’lik ekranı bulunuyor. 4 GB dahili depolama alanı bulunan G Watch, Android Wear işletim sistemini kullanan ilk markalardan birisi oldu. Motorola ise Moto 360 adını verdiği saat klasik görünüme sahip olmasına rağmen fazlasıyla şık ve işlevsel. Donanımsal özellikleri henüz açıklanmayan ürünlerin detayları önümüzde ki günlerde belli olacak.

motorola-moto-360-saat

Android Wear ile ilgili detayları aşağıda ki butona tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xbox One, Eylül'te Türkiye'de başlıklı makalemizde manşet, xbox one ve Xbox One Eylül'de Türkiye'de hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın