Teknoloji Blogu

Honda Artırılmış Sürüş Konsept Otomobilini CES 2020’ye Getirecek

0

Tarihsel olarak, Tüketici Elektroniği Şovunu temsil eden CES etkinlikleri, yalnızca adının neyi temsil ettiği, tüketici elektroniği üzerinde odaklanıyordu. Bunlara akıllı telefonlar, Akıllı TV’ler ve doğrudan son kullanıcılara pazarlanan diğer ürünler dahildir. Ancak, Las Vegas’taki CES 2020, otomobil üreticisi Honda, etkinlikte fütüristik bir Artırılmış Sürüş Konsept Otomobilini açığa çıkarması için benzersiz bir şey için hazırlanıyor.

Honda Sürücüsüz Otomobil

Otomobilin eşsiz ve fütüristik fiziksel yönleri, gerçekten bir konsept araç olduğunu sağlamlaştırıyor. Başka bir deyişle, konsept otomobiller asla ticari seri üretimleri görmezler, ancak endüstrinin geleceğinin neler sunabileceğini görmek için kullanılırlar. Videoda şirket ayrıca “Otomatik araçların gelecekteki olası özelliklerinin tasviri” olduğunu belirtiyor.

Artırılmış Sürüş Konsepti İle Özgürlük ve Heyecan Hissi Yaşanacak

Çoğu Concept otomobili, büyük bir interaktif ekran, HUD (baş üstü ekran) ve daha fazlası gibi son derece gelişmiş tasarımları ve özellikleri sergiliyor. Ancak Honda, özerk araçlara farklı bir bakış getiriyor. Şirkete göre bu otomobil, “özgürlüğü” ve “heyecanı” hala sürdürebilme ve hissetme deneyimini desteklemek anlamına gelen Artırılmış Sürüş Konseptinin bir parçası. Daha basit bir ifadeyle, tamamen otomatik hale getirilmiş olan araç hala sunuyor etkileşimli direksiyon simidiyle manuel modda tam özgürlük.

Bu, otomatik bir aracın tanımına aykırı olmasına rağmen, Honda hala sürüşteki insan unsurunu korumaya çalışıyor. Ayrıca şirket, bu tür otomobillerin “otonomdan yarı otonom sürüşe sorunsuz geçiş” için hepsi bir arada tek bir direksiyon simidi tarafından kontrol edileceğinden bahsediyor.

blank

Honda Sürücüsüz Otomobil

Honda sürücüsüz otomobil, dünyanın neden yarı otonom bir araca ihtiyaç duyduğunu açıklamak için çok basit bir diyagram sunacak kadar ileri gitti. Şemaya bakıldığında, İnsan merakına yönelik otomobilin odağı netleşiyor. Genel olarak, otomatik otomobiller kullanıcıyı başlangıçtan bitiş noktasına kadar verimli bir şekilde yönlendirir. Bununla birlikte, Honda konsepti girdi alabilir ve kullanıcının ihtiyaçlarını anlayabilir; işe gitmeden önce kafeye gitmek veya parka gitmeden önce tatlı almak gibi. Basitçe söylemek gerekirse, eylemleri üzerinde daha fazla kullanıcı kontrolü sunar ve deneyimi arttırır.

Bir önceki yazımız olan Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Cheat Engine, DAEMON Tools Lite ve Game Booster hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et