Teknoloji Blogu

Intel’den 1000 Kat Daha Hızlı Depolama Teknolojisi

0

Bilişim dünyasının en büyük şirketlerinden Intel ve Micron, yeni bir depolama teknolojisini halka tanıttı. Normal depolama alanlarına oranla daha hızlı ve daha fazla depolama imkanı sunan teknoloji, yakında hayatımıza girecek. İki Amerikan şirketinin ortaklaşa 3D xPoint adını verdikleri teknoloji, okuma ve yazma hızı açısından şuan ki teknolojiye oranla bir hayli gelişmiş kalıyor.

intel-3d-depolama-alani-teknofeed

Süper bilgisayar, laptoplar ve cep telefonları için geliştirilmiş olan bu teknoloji, bellek yongasını ileri bir seviyeye taşıyor. Mevcut SSD teknolojisini de daha da ileriye taşıyacak olan bu gelişim, şuan ki sistemlere oranla farklı dizayn edilmiş. Çapraz tarama deseni bulunan yongada, daha az enerji gücüyle daha fazla işlem yapıyor. Intel’in yeni 3D belleği ile modern depolama teknolojileri çok yakında hayatımıza girmiş olacak.

Detaylar: BBC

Bir önceki yazımız olan Windows Wi-Fi Sense Nedir ? Nasıl Engellenir ! başlıklı makalemizde manşet, Wifi sense ve Wifi sense şifre paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et