Teknoloji Blogu

iOS 5’i iOS 9’a Yükseltebilirmiyiz? Neler olabilir?

Dünyanın kuşkusuz en büyük yazılım ve teknoloji devi, evet Apple’dan bahsediyorum. Bildiğiniz üzere bu cümleyi duyan herkesin aklına ilk olarak Apple geliyor. Yıllardır sayısız ürün bir o kadar aksesuar ve seri ürünler. Her geçen gün teknoloji geliştiği gibi, her işletim sistemi de güncellendiği gibi Apple’da iOS 9 ‘un haberini vermişti. iPad 2, iPhone 4 ve S serisi bir çok ürün güncel olarak iOS 5 ‘te çoğu kullanıcının aklında bir soru var bugünlerde.”iOS 5 işletim sistemine sahip ürünümü, iOS 9’a yükselttiğimde neler olabilir ?”

Bu soruyu yabancı meslektaşlarımız bizzat Apple yetkililerine sormuş ve ihtişamlı bir röportaj gerçekleştirmiş. Fakat yapılan röportajda verilen cevabın genel halka hitap etmediğini gördük, çok detay verip insanların kafasını karıştırmak kötüdür. Maggie’nin cevabını sizler için şu şekilde toparladık; “Aslına bakarsanız işletim sistemi bir ürünün bir parçası olmak ile birlikte, birlikte çalışan ve birbiri için kommensalizm özelliği gösteren bir şema. Siz eğer bir tarafı yüksek tutup diğer tarafı kısıtlarsanız tam performans alamazsınız. Üründen ürüne farklılık elbet görürsünüz bir iPad ile İşletim sistemi farklı bir İphone’ dan daha az olacağı aşikar. Ancak eğer gerçekten iOS 9 istiyorsanız şu anda Beta aşamasında ve test döneminde olduğunu unutmayınız.”

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku