Teknoloji Blogu

iOS 8 Yayınlandı, Yeni Özellikler Hakkında Her Şey

0

iOS 8 işletim sistemi, bugün akşam saat 8 itibariyle tüm kullanıcılara indirilebilir duruma getirildi. Tamamlanan sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkan iOS 8, yeni özellikleriyle dopdolu geliyor.

1,1 GB’lık iOS 8‘i cihazınızın Ayarlar menüsüne girerek Genel > Yazılım Güncelleme kısmından indirebilirsiniz.

– Fotoğraflar ve Kamera

 • Fotoğraf arşivinde düzenlemeler yapıldı. Fotoğraf albümü içerisinde arama özelliği getirildi.
 • Kamera uygulamasında düzenlemeler yapıldı. Fotoğraf çekerken kompozisyonu iyi ayarlayamayanlar için kolaylıklar sağlandı. İdeal kırpma ve açı değerleri getirildi.
 • Fotoğraf düzenleme menüsünde geliştirmeler yapıldı. Pozlama, parlaklık, kontrast ve bir çok ayarı otomatik yapabilen bir seçenek getirildi. Buna ek olarak ışık, renk ve kontrast değerlerini manuel olarak düzeltebileceksiniz.
 • Fotoğraflarınıza farklı görünümler kazandırmak için mevcut olan filterelere, yenileri eklendi.
 • Kameraya yeni seçenek getirildi. Getirilen seçenek ile hızlı videolar çekebileceksiniz. Güneşin doğuşundan batışına olan süreyi hızlı çekim özelliği ile kayıt edebilir ve kısa süreli video elde edebilirsiniz.

– Mesajlar

 • iOS 8 ile birlikte, mesajlarda ses, video ve konum gönderilebilecek. Kolaylaştırılan görünümü ile, bir adımda ister video gönderebilir isterseniz de kısa süreli ses dosyası.
 • Mesajlar uygulamasına grup mesajları özelliği getirildi. Bu sayede, WhatsApp vb. uygulamalarda olduğu gibi grup konuşmaları yapılabilecek.
 • Yazışma esnasında gönderdiğiniz her şeyi tek tuş ile görebileceksiniz.

– Yenilenen Multitasking 

 • Yenilenen bildirimler penceresi ile, cihazınızın üst kısmında çıkan bildirime direkt olarak oradan kısa cevaplar gönderebilir; gelen e-posta bildirimlerinizi okundu işaretleyebilir veya çöpe atabilirsiniz.
 • Twitter ve Facebook gibi platformlardan gelen mesaj ve bildirimlere de aynı şekilde cevaplar verebilirsiniz.
 • Multitasking penceresinde ise, açık olan uygulamaların üstünde en son görüştüğünüz kişileri görebileceksiniz. Buradan favori kişilerinizi görebilir ve fotoğrafına basarak direkt olarak arama başlatabilirsiniz.

– Aile İçi Paylaşım

Aile İçi Paylaşım sayesinde ailenizin altı üyesi, hesaplarını paylaşmak zorunda kalmadan iTunes ve App Store’dan satın aldıklarını birbirleriyle paylaşabilir. Tüm alışverişler tek kredi kartıyla ödenebilir ve çocukların harcamaları ebeveynlere ait aygıtlardan onaylanabilir. Fotoğraflarınızı, aile takviminizi ve çok daha fazlasını kolayca paylaşarak hep iletişim halinde kalabilirsiniz.

Aile İçi Paylaşım’ı kurduğunuzda, aile üyeleri birbirlerinin müziklerine, filmlerine ve uygulamalarına anında erişebilir. İstediklerinizi istediğiniz zaman, tek bir dokunuşla indirebilirsiniz. Üstelik Apple ID ve parolalarınızı paylaşmadan.

Aile İçi Paylaşım sayesinde konumunuzu aile üyelerinizle otomatik olarak paylaşabilir ve herkesin nerede olduğunu görebilirsiniz. Artık parkta buluşmak, babanızın yolda olup olmadığını görmek veya çocuklarınızın gün boyunca nerede olduklarını izlemek çok kolay. Sürpriz bir doğum günü partisi için alışveriş yapmaya mı çıkıyorsunuz? Konumunuzu tek bir dokunuşla gizleyebilirsiniz.

– iCloud Drive

iCloud, iCloud Drive olarak yenilerek tam anlamıyla bulut depolama keyfini yaşatacak. Ücretsiz 5 GB alanıyla, diğer platformlarda çalıştığınız herhangi bir fotoğraf veya belgeyi telefon ya da tabletinizde de erişerek düzenleyebileceksiniz. iCloud’da yer alan verilerinizi tek bir yerden rahatlıkla düzenleyebilir ve klasörler haline getirerek düzen oluşturabilirsiniz.

– Sağlık

iPhone 5S ile hayatımıza giren M8 hareket sensörü, cihazınızdan kalp atışlarınızı, yürüdüğünüz mesafeyi ve yaktığınız tahmini kaloriyi gözlemleyebilirsiniz. HealthKit adını alan uygulama ile, tüm fitness uygulamaları tek çatı altından görülebilecek ve tıbbi kimliğinizi oluşturabileceksiniz.

– Devamlılık

Devamlılık özelliği ile telefonunuza gelen bir çağrıyı Mac bilgisayarınızdan cevaplayabilirsiniz. Telefonunuzda gezmekte olduğunuz bir internet sayfasını, bilgisayarınıza göndererek Mac üzerinden devam edebilirsiniz. Aynı zamanda gelen mesaj vb. bildirimlere de göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL