arama

İos 9.2 beta yayınlandı !

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ahmet Yasin Küçüksakal

Apple,İos 9.2 betanın geliştiriciler için ilk sürümünü yayınladı !

 

Stabil işletim sistemi ve güvenlik konusundaki sıfır zafiyet anlayışı ile her işletim sistemi ve firmadan öne geçen Apple, İos için 9.2 betayı geliştiricilerin kullanımına sundu. Bildiğiniz üzere İos 9 sürümü güvenlik önlemleri konusunda en yüksek düzeyde olduğu iddia edilen işletim sistemlerinden olmasına rağmen Pangu ekibi yine açık bularak jailbreak yapmayı başarmış hatta bunları 9.1 sürümüne kadar da devam ettirmişti.Hali hazırda bir jailbreak sürümü yayınlanmamış iken Apple, 9.2 yi açık betada kullanıcılarına sundu. Şimdilik sadece geliştiriciler ve profesyonel kullanıcılar için test edilebiliyor olsa da, yayınlanacağı güne çok zaman kalmamış gibi görünüyor.

teknofeed-ios9

Güvenlik açıklarını kapatmak ve İos işletim sisteminin kapalı kutu özelliğini kırmak için çaba harcayan jailbreak takımları ve bazı güvenlik karşıtı uygulamalar daha atağa dahi geçemeden hızlı bir adım atan Apple, yine güvenlik-stabilizasyon-hız üçlüsüne sadık kalarak, bu yönde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Ayrıca sistemde yaşanan bazı sorunlara da çözüm getirmeyi amaçlayan Apple, safaride de bazı değişikliklere gitme kararı aldı, safariye gelen optimizasyonlar ile de yeni masaüstü talebi gönderebilme seçeneğini de aktif etmeyi planlıyor.

 

Geliştiriciler tarafından, yoğun ilgi odağı haline gelen İos 9.2 beta 1 yine müthiş indirilme rakamlarına imza atmış durumda. Geliştiricilerin kullanımından sonra çok yakında yeni İos sürümleri görmemiz mümkün olacak galiba.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER