Lenovo, Google'dan Motorola'yı satın alıyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Lenovo, Google’dan Motorola’yı satın alıyor

 Lenovo, Google’dan Motorola’yı satın alıyor
Okunuyor Lenovo, Google’dan Motorola’yı satın alıyor

lenovo-motorola-logo-burgazturk

Çinli teknoloji devi Lenovo, bir zamanların efsane markası Motorola’yı Google’dan satın alıyor. 4 Ocak 2011’de Google’ın satın aldığı Motorola, elinde ki bir çok patentle Google’a geçmesine rağmen sönük kalmış ve günümüze gelene kadar şirkete kısmi bir zarar yaşatmıştı. Google’ın Motorola’yı satın almasıyla “Nexus” model telefonları Motorola ilemi üretecek soruları patlak versede, şirket Motorola ile ilgili herhangi bir proje gerçekleştirmedi.

lenovo-sirket-haber

Şimdi ise Motorola’nın elinde ki bir çok patentle Google’dan satın alacak olan Lenovo, gelen bilgilere göre 2,9 Milyar Dolar‘a satın aldığı belirtildi. Resmi işlemlerin önümüzde ki günlerde tamamlanacağı belirtilen satın alım ile ilgili olarak ödemenin nakit, hisse ve üç yıllık taahhüt ile ödeneceği aktarıldı. 2000’den fazla çeşitli patent ve şirket ile ilgili tüm hakları kapsayan satın alım, China Daily gazetesi tarafından da doğrulandı.

Bir önceki yazımız olan Apple, 2014 mali yılının 1.çeyrek sonuçlarını açıkladı başlıklı makalemizde apple, Apple 2014 1.çeyrek ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın