Lenovo K5 İncelemesi ve Özellikleri - Teknofeed.COM

Pendik escort

arama

Lenovo K5 İncelemesi ve Özellikleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Tekno Feed Tekno Feed

Aynı zamanda bir bilgisayar üreticisi olan Lenovo tarafından üretilmiş orta segment akıllı telefonlar arasındaki Lenovo K5 incelemesi yazımızda, cihazın özelliklerini inceleyerek sizler için yorumladık.

Genel özelliklerine baktığımızda Vestel Venus giriş seviyesi telefonların önemli ölçüde gerisinde kaldığını söyleyebileceğimiz telefon hakkındaki yorumlarımızı, aşağıda bulabilirsiniz.

Lenovo K5 incelemesi ve özellikleri hakkında paylaşılan tecrübeler;

Ekran İncelemesi

IPS LCD ekran teknolojisine sahip olan cihazın 294 PPI piksel yoğunluğu, birçok giriş seviyesi telefonun altında demek mümkündür. 720×1280 piksel ekran çözünürlüğüne sahip telefonun çözünürlük konusunda bekleneni veremese de, idare edilebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Ekran gövde oranının %68,36 olması, benzer cihazlara göre ortalama bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Batarya Kapasitesi

2750 mAh pil değerine sahip telefonun Belki de öne çıkabilecek tek olumlu yanı, pil kapasitesidir. Zira diğer özelliklerine göre elde edilecek performans düşünüldüğünde, yeterli bir kapasite olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

Kamera Özellikleri

Lenovo K5 incelemesi için her telefonda olduğu gibi, kamera özelliklerine dikkat kesildik. Telefonun 13 MP çözünürlükte kameraya sahip olması, sınıfı için yeterli sayılabilecek bir özelliktir. Ancak hemen belirtelim ki, beklediğimiz gibi karanlık ortamlarda çok net görüntüler sağlamıyor. Kameranın LED flaş ile desteklenmiş olması güzel olsa da, Flaşın etkisi karanlık ortamlarda çok net görüntüler için yetersiz kalıyor.

5 MP ön kamerasının video çözünürlüğü 720p olan telefon, ana kamera ile gündüz çekimlerinde yeterli kabul edilebilecek bir seviyeye sahip.

Lenovo K5 Teknik Donanım Özellikleri

Öncelikle RAM ve dahili hafızadan bahsedecek olursak, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza özellikleri için yeterli gözüküyor olsa da, daha fazlası için bekleneni verecek düzeyde değil. Üstüne birde hafıza kartı desteğinin 32 GB ile sınırlandırılmış olması, bu anlamda büyük bir olumsuzluk olarak kabul edilebilir.

Qualcomm Snapdragon 415 MSM8929 Yonga setiyle desteklenen telefonun işletim sistemi, Android olup, işletim sistemi versiyonu olarak da Android 5.1.1. Lollipop tercih edilmiş.

Sonuç olarak baktığımızda, bu fiyatlara giriş seviyesinde bir telefon arıyorsanız, Vestel Venüs giriş seviyesi telefonların çok daha yüksek özelliklere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca yerli malı olması da, Venüs serisi tercihiniz için, ayrı bir sebep olabilir.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ