Teknoloji Blogu

Marvel Heroes – İlk Bakış

0

Gazillion Entertainment tarafından geliştirilen Marvel Heroes, ilk bakışta anlayacağınız gibi çocukluğumuzda büyük bir çoğunluğumuzun hayranı olduğu ve en az bir kahramanını benimsediğimiz Marvel evrenini konu alıyor.

marvel-heroes-1

Marvel Heroes adından da anlaşıldığı üzere Marvel evreninde geçecek ve onlarca süper kahraman arasından istediğimizi seçip maceraya atılacağız. Yapılan resmi açıklamada, şimdilik oyundaki kahraman sayısının 26 olduğu söylendi. Örnek olarak oyundaki karakterler; Spider-Man, Thor, Captain America gibi süper kahramanlar olacak. Ülkemizde çoğu Marvel hayranının bilmediği kahramanların da oyunda olacağı düşüncesindeyiz.

Oyunu izometrik açılı bir kameradan oynayacağız. Ve oyunun büyük bir çoğunluğu hack & slash türünde geçecek. Grup halinde gelen düşmanları seçtiğimiz kahramanımız ile yerle bir edeceğiz ve hazineleri toplayacağız. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Venom, Green Goblin gibi kötü karakterlere karşı da savaşacağız. Bu karakterler tahmin edeceğiniz üzere oyunun boss kahramanları olacaklar ve bunlar ile yapacağımız savaşlar oldukça stresli geçecek.

marvel-heroes-2

Marvel Heroes’un temel amacı, Marvel evreninin en tehlikeli karakteri olan Dr.Doom’un, çok güçlü bir nesne olan Kozmik Küp ile olan amaçlarına engel koymak olacak. Oyundaki ara senaryo anlatımları da, çizgi roman kıvamında olacak. Aynı zamanda, oyun direkt olarak ücretsiz oyun piyasasına girecek. Ancak oyunun yapımcıları, karakterlerimiz için satın alabileceğimiz ürün ve yeteneklerin de bulunduğu bir marketi de içeriğe eklemeyi ihmal etmeyecektir. Markete eklenen bir kaç paket şimdiden oyun dünyasına sızdı ve bu paketlerin içeriğinde belirli sayılarda kahraman ve ürün bulundurduğu da açıklandı. Yapımcıların, oyuna bir adım önde başlamak isteyen oyuncular için düşündüğü bu uygulama da oldukça mantıklı görünüyor.

marvel-heroes-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oyunun, sistemi gereği Unreal Engine 3 ile hazırlanan grafikleri oldukça doğal görünüyor. Kahramanların saldırılarının grafikleri de fazlasıyla başarılı görünse de, yapımcılar çevre tasarımına pek önem vermemiş gibiler. Bu eksiklik arkadaşlarınız ile oynadığınız oyunlarda hissedilmeyecektir ki, onca eğlencede oyuncuların çevre tasarımına fazla önem vereceğini de düşünmüyorum.

Marvel Heroes daha gelişme aşamasında olduğu için, şu an bulunan 26 süper kahramanın üstüne onlarcasının daha ekleneceği düşüncesindeyim. İyiler tarafında olan kahramanlar eklenirken, muhtemelen kötü tarafta olanları da eklenecektir. Eğer siz de bir Marvel hayranıysanız, bu oyunu mutlaka takibinize alın.

  • WEB: goo.gl/iiNlC
  • Platform: PC
  • ÇIKIŞ TARİHİ: 2013’ün 2. Çeyreği

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et