Microsoft Donanımları 30 Yaşına girdi. - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Microsoft Donanımları 30 Yaşına girdi.

 Microsoft Donanımları 30 Yaşına girdi.
Okunuyor Microsoft Donanımları 30 Yaşına girdi.


Microsoft firması, donanım sektörüne atılmasının üzerinden geçen 30 yılı kutluyor. Bundan tam 30 sene önce kurulan Microsoft Hardware, şu sıralar Kinect gibi sıradışı ürünleriyle konuşuluyor.

Teknoloji dünyasının yazılım devi olarak geçen Microsoft’un her ne kadarWindows ve Office ürünü gibi yazılımları ön planda olsa da azımsanmayacak derecede donanım ürettiğini de unutmamak gerek.Mouse, klavye, webcam, oyun kolu gibi günlük kullanıma hizmet edenürünlerinin yanı sıra Xbox, Kinect ve Surface gibi değişik donanım ürünleride üreten Microsoft, 30. yaşını kutluyor.

Bundan tam 30 yıl önce, 1982 yılının bu haftasında kurulan Microsoft Hardware ofisi, ilk ürününü 1983 yılında Microsoft Mouse adını verdiği fareyle piyasaya çıkarmıştı. 30 yılı geride bırakan Microsoft, ilk faresinden sonra şu sıralar Arc Touch faresiyle adından sıkça söz ettiriyor. Siyah olan bu fare, Microsoft’un donanımdaki 30. yılı şerefine kırmızı ve grimodelleriyle piyasaya çıktı. Renklerin düz renkler olmadığını parlak vefarklı bir tasarıma sahip olduklarını belirtelim.

Yazan: Yusuf Canpolat
SDN – ShiftDelete.Net

Bir önceki yazımız olan Genelkurmay Başkanlığı İnternet Sitesi yenilendi başlıklı makalemizde Genelkurmay başkanlığı internet sitesi tasarımı, tsk.tr ve tsk.tr yenilendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın