Teknoloji Blogu

Microsoft ve Sony’den büyük ortaklık

0

Sony ve Microsoft, Xbox bir rakip olarak PlayStation 2‘ye karşı çıktığından beri oyun endüstrisindeki en önemli iki yarışmacı oldu, ancak iki şirket şimdiden ‘bulut’ merkezli bir işbirliği yaptıklarını açıkladılar. Ortak bir basın bültenine göre, Sony oyun ve eğlence akışı hizmetleri için Microsoft‘un Azure veritabanını kullanacak. Daha basit bir ifadeyle, Sony oyunlarını ve eğlence akışını (PlayStation Now ve PlayStation Vue gibi) daha iyi çalışmasını sağlamak için yakında Microsoft‘un bulut uzmanlığından faydalanacak.

 

Bu şirketler arasında bir birleşme değil ve Microsoft ve Sony oyun sektöründeki rekabetlerini bir yana bırakmıyor. Ancak bu, iki oyun devi arasında, Google‘ın Google Stadia ile bulut oyun alanına gireceğini açıklamasından birkaç ay sonra gelen yeni bir işbirliği olduğundan dolayı yakın gelecekte sektördeki yerlerini sağlamlaştırmaları açısından oldukça önemli bir ortaklık.

blank

Microsoft CEO’su Satya Nadella basın bülteninde ”Sony’nin her zaman eğlence ve oyun sektörünün zirvesinde olduğunu” söyledi. Anlaşma ayrıca, Microsoft‘un bulut AI geliştirmeleri için kullanılan Sony yapımı sensörler ve yarı iletkenler gibi bazı donanım geliştirme alanlarına da uzanıyor.

 

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, “Uzun yıllar boyunca, elbette iki şirket de bazı alanlarda rekabet ediyor olmasına rağmen, Microsoft bizim için kilit bir iş ortağı oldu.” dedi. “Gelecekteki bulut çözümlerinin ortak geliştirilmesinin etkileşimli içeriğin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Ek olarak, yarı iletkenler ve AI alanlarında, her şirketin en son teknolojisini karşılıklı olarak tamamlayıcı bir şekilde kullanmak, toplum için yeni değer yaratma konusunda fazlasıyla değerli.”

Bir önceki yazımız olan PlayStation 4, 100 milyona yaklaşıyor! başlıklı makalemizde playstation, playstation 4 ve playstation 4 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et