Microsoft'un Kişisel Asistanı Cortana, Android ve iOS içinde Yayınlandı - Teknofeed.COM
  • Ana Sayfa
  • Android
  • Microsoft’un Kişisel Asistanı Cortana, Android ve iOS içinde Yayınlandı

Microsoft’un Kişisel Asistanı Cortana, Android ve iOS içinde Yayınlandı

 Microsoft’un Kişisel Asistanı Cortana, Android ve iOS içinde Yayınlandı
Okunuyor Microsoft’un Kişisel Asistanı Cortana, Android ve iOS içinde Yayınlandı

Microsoft’un Windows bilgisayarlarda ve Windows Phone yüklü akıllı telefonlarda kullanılması için tasarladığı kişisel asistan Cortana, Android ve iOS platformları için yayınlandı. Şuan için Türkiye’de uygulama mağazalarında yer almayan Cortana, İngilizce, Japonca ve Çince’yi destekliyor. Siri gibi komutla çalışarak sizin kişisel aktivitelerinizi izleyen, plan yapan ve arama yapmanızı kolaylaştıran kişisel asistan Cortana ile diğer Windows cihazlarınızla da uyumlu olarak çalışabilecek.

android-ios-cortana-indir

Android ve iOS için yayınlanan Cortana ile Windows’un Cortana destekleyen sürümüyle kullandığınızda bilgisayarınızla uyumlu şekilde çalıştırabileceksiniz. Bilgisayarınızdaki telefon aramalarını cevaplayabilir, aramalar yapabilir veya istediğiniz bir belgeyi aratabilirsiniz. Siri’den sıkılan ve Cortana destekleyen Windows sürümüyle çalışan kullanıcılar cihazlarına bu uygulamayı indirebilir ve deneyebilirler. Şuan için beta aşamasında olan Cortana, isteklerinizi karşılamada yetersiz kalabilir. Uygulamayı indirmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki butonlardan indirme bağlantılarına ulaşabilirler.

android-indir

Bir önceki yazımız olan İnternet Bize Ne Gibi Faydalar Sağlıyor? başlıklı makalemizde İnternet ve Sağladığı Faydalar, İnternetin faydaları ve İnternetin sağladıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın