Microsoft'un yeni CEO'su: Satya Nadella oldu - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu

 Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu
Okunuyor Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu

Microsoft’un kuruluşunun ardından 2. CEO değişikliğine gidiliyor. Bill Gates‘in ardından Steve Ballmer‘in üstlendiği CEO’luk görevi, bugünden itibaren Satya Nadella‘nın oldu. Ballmer’in emekliye ayrılacağını duyurmasının ardından uzun zamandır kimin başa geçeceği konuşuluyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi ve yeni CEO Satya Nadella oldu.

satya-nadella-microsoft-ceo

Şirket içerisinde yapılan değişiklikler ise sadece bunlarla sınırlı değil, Microsoft Başkanı Bill Gates de görevinden istifa ederek Nadella’nın Teknoloji Danışmanı olarak Microsoft’taki yeni pozisyonunda görev almaya başladı. Gates’in yerine ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak, John Thompson getirildi.
20 seneden beri Microsoft’ta çalışan ve önceden Bulut ve Kurumsal Grup Başkanı olarak görev yapan Nadella, bundan sonra görevini CEO olarak sürdürecek.

Bir önceki yazımız olan Tim Cook'un görüşmesinden aktarılanlar başlıklı makalemizde Apple mağazası ne zaman açılıyor, Apple Nisan 2014 ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın