Teknoloji Blogu

Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu

0

Microsoft’un kuruluşunun ardından 2. CEO değişikliğine gidiliyor. Bill Gates‘in ardından Steve Ballmer‘in üstlendiği CEO’luk görevi, bugünden itibaren Satya Nadella‘nın oldu. Ballmer’in emekliye ayrılacağını duyurmasının ardından uzun zamandır kimin başa geçeceği konuşuluyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi ve yeni CEO Satya Nadella oldu.

satya-nadella-microsoft-ceo

Şirket içerisinde yapılan değişiklikler ise sadece bunlarla sınırlı değil, Microsoft Başkanı Bill Gates de görevinden istifa ederek Nadella’nın Teknoloji Danışmanı olarak Microsoft’taki yeni pozisyonunda görev almaya başladı. Gates’in yerine ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak, John Thompson getirildi.
20 seneden beri Microsoft’ta çalışan ve önceden Bulut ve Kurumsal Grup Başkanı olarak görev yapan Nadella, bundan sonra görevini CEO olarak sürdürecek.

Bir önceki yazımız olan Tim Cook'un görüşmesinden aktarılanlar başlıklı makalemizde Apple mağazası ne zaman açılıyor, Apple Nisan 2014 ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et