Minecraft satışları 20 milyonu aştı - Teknofeed.COM

Minecraft satışları 20 milyonu aştı

 Minecraft satışları 20 milyonu aştı
Okunuyor Minecraft satışları 20 milyonu aştı

16 Mayıs 2009’da ilk halka açık sürümü oyun severlerin beğenisine sunulduktan sonra büyük bir popülariteye ulaşan Minecraft’ın satışları şu an itibariyle 20 milyonu geçti.

Minecraft

Sandbox türünde geliştirilen, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ve grafikleri minik küplerden (piksellerden) oluşan Minecraft, oyun severlerin çoğu tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Henüz tam sürümü piyasaya sürülmeden, halka açık sürümünü bile 4 milyon’a yakın kişinin indirdiği bu oyun, günümüzde çok daha yüksek sayılara ulaşmaya şimdiden başladı. Üretici firma Mojang tarafından her geçen gün geliştirilmeye ve yeni sürümleri çıkmaya devam eden Minecraft, inanılması güç olmasına rağmen tam bir haftada yazılmıştı.

3,5 seneye yakın sürede 20 milyon indirmeyi geçen Minecraft aynı hızla devam ederse, (bunca sınırsızlık içerisinde oyuncuların Minecraft’tan kolay kolay sıkılmayacağını da var sayarsak) oyun dünyasında kendine uzun seneler yer bulacağını ve onu tahtından edecek bir oyunun kolay kolay geliştirilemeyeceğini düşünüyorum.

Bir önceki yazımız olan PlayStore yenilikle dönüyor! başlıklı makalemizde android, google ve playstore hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın