Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak - Teknofeed.COM

Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak

 Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak
Okunuyor Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak

Mozilla, bünyesinde geliştirmekte olduğu Firefox OS işletim sistemine sahip olan yeni akıllı telefonunu duyurdu. MWC 2014 kapsamında duyurusunu yaptığı yeni cihaz, dünyanın en ucuz akıllı telefonu olarak değerlendirebiliriz. HTML 5 altyapısıyla hazırlanan cihaz, 25 dolardan kullanıcılarla buluşacak.
mozilla-25dolar-akilli-telefon
25 dolar fiyatına sahip telefon bir iskelet şeklinde ve dileyen firmalar bu iskelet üzerine kendi markasını konumlandırarak satışa sunabilecek gibi görünüyor. 2.6 inç ile 3.5-inç arası ekran boyutuna sahip olacak telefonda, ekran çözünürlüğü ise 320 x 480 piksel olarak belirlenmiş. Bunun yanında 1 GHz hızında ARM Cortex-A5 tasarımına sahip SC6821 ve SC7710 WCDMA işlemcileriyle gelecek. 1 GB‘lık RAM‘e 2 GB‘lık depolama alanı eşlik ediyor. Kablosuz (Wi-Fi) ağ ve Bluetooth bağlantı seçenekleri bulunan telefonun çift sim kart desteğide sunacağı öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Samsung yeni akıllı saatleri Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu duyurdu başlıklı makalemizde galaxy gear, Gear 2 ve Gear 2 Neo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın