Nexus 4 LG ve Google'ın arasını bozdu - Teknofeed.COM

Nexus 4 LG ve Google’ın arasını bozdu

 Nexus 4 LG ve Google’ın arasını bozdu
Okunuyor Nexus 4 LG ve Google’ın arasını bozdu

Google firmasının LG’ye ürettirdiği Nexus 4, piyasaya sürüldüğünden bu yana uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen talebi karşılamakta zorluk çekiyor.

Nexus4_2

Nexus 4, Birleşik Krallıkta beklenenden çok daha fazla bir satış rakamı yakaladı. Normal şartlarda şirket sahiplerinin kârına olacak bu durum, beklenenin tersine Google ve LG‘yi sık sık karşı karşıya getiriyor. Ürünü satın almak isteyen müşterilerini uzun bir bekleme süresi ile karşılayan Google, LG tarafından talepleri karşılayamamakla suçlanıyor.

LG’nin Fransa direktörü olan Cathy Robin yaptığı açıklamada, şirketin Google’a fazlasıyla yetecek kadar cihaz ürettiğini savundu. Tüm bu yaşananların kaynağını Google olarak gören Robin, şirketin satış rakamlarını doğru öngöremediğini de açıklamasına ekledi.

Piyasadaki tüm bu gecikmeler, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Nexus 4’ün henüz satışının başlanamadığı ülkeler için sorun teşkil ediyor. Görünen o ki, Türk kullanıcılar Nexus 4 için uzun bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Bir önceki yazımız olan Sony'den yepyeni su geçirmeyen walkman başlıklı makalemizde sony, sony mp3 çalar ve su geçirmeyen walkman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın