Nokia Lumia 620'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor - Teknofeed.COM

Nokia Lumia 620’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor

 Nokia Lumia 620’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor
Okunuyor Nokia Lumia 620’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Nokia Symbian ile bir zamanlar telefon sektörünün lideri iken şimdilerde Symbian’nın unutulmasıyla yaşadığı hüsranla Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlara ağırlık veriyor. “Nokia  diğer firmalara oranla çok geride kaldı” dediğimiz zamanlarda piyasaya sürülen Nokia’nın Lumia 920 modeli Akıllı telefon sektörünü bir hayli etkiledi. Nokia yaşadığı bu başarıyı yine aynı modelin 820 versiyonunda devam ettirmek suretiyle piyasaya sürdüğü cihaza ek şimdide yine Windows Phone 8 işletim sistemli Lumia 620‘yi görücüye çıkaracak.
nokia-lumia-620

Alınan bilgiler doğrultusunda  480 x 800 piksel çözünürlüğünde 3.8 inç‘lik ekrana sahip olacak Lumia 620, 246 ppi piksel yoğunluğu olacak. 1 GHz hız, Çift çekirdekli işlemci ve 512 MB  geçici bellek gücünde olacak cihaz, 8 GB‘lık dahili hafızaya sahip olacak. 5 Megapiksel arka kamerası ve flaşıyla ortalama bir Akıllı telefon özelliği taşıyor.
Nokia bu modelini ilk olarak Rusya’da piyasaya sürecek ve raf fiyatı 699 TL olacak. Türkiye’de ise bu fiyatın 800 TL civarında olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan LG Nexus 4 ilk olarak Turkcell'de satışa sunuldu başlıklı makalemizde google, lg ve nexus 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
  • Avatar for Gitar AkorlarıGitar Akorları dedi ki:

    Çıktığı ilk gün gidip hemen alıcam.Nokia uzun yıllar büyük sessizlik içerisindeydi ama uyandı bence artık.Sallanan koltuğunu geri alıcak…

Bir Yorum Yapın