Pakistan'da SMS'lerde Filtre Uygulaması - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Pakistan’da SMS’lerde Filtre Uygulaması

 Pakistan’da SMS’lerde Filtre Uygulaması
Okunuyor Pakistan’da SMS’lerde Filtre Uygulaması

Pakistan’da SMS’lerde Filtre Uygulaması

Cep telefonu üzerinden atılan kısa mesajlarda (SMS) küfürlü ve kaba tabirleri yasaklama kararı alındı! 1000‘den fazla kelimeyi içeren yasak listesi hazırladılar

1000’den fazla kelimeyi içeren bir yasak listesi hazırlayan Pakistan Telekomünikasyon Otoritesi’nin (PTA) listesinde küfürlü kelimelerin yanı sıra “okşamak” gibi cinsellikle ilgili çağrışıma yol açabilecek ifadeler de bulunuyor.

PTA, ülkedeki oparetörlerden bu haftadan başlamak üzere söz konusu mesajları engellemelerini isterken, yasaklı ifadelerin yer aldığı SMS’leri engelleyecek bloklama teknolojisine ilişkin testler de başlatıldı. PTA’nın yasak listesinin henüz tamamlanmadığı ve toplam yasaklı kelime sayısının çok daha yukarı çıkabileceği belirtiliyor.Pakistan’daki uygulama, cepten sözkonusu yasaklı kelimeleri sızdıran mobil operatörlere para cezası kesilmesini de öngörüyor.

GAZETE HABERTURK

Bir önceki yazımız olan Maliye Bakanlığı sitesi Çökertildi ! başlıklı makalemizde kurumsal, maliye ve sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın