Teknoloji Blogu

PC Piyasası Gerilemeye Devam Ediyor

0

Araştırma şirketi Gartner, bilgisayar piyasasıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. 2015‘in ilk çeyreğini oluşturan rapora göre, PC satışlarında ki düşüş hızla devam ediyor. 2015’in ilk çeyreğinde yüzde 5,2 daha küçülmeye devam eden PC piyasası, yerini mobil cihazlara bırakmaya hazırlanıyor.

2015-ilk-ceyrek-raporlari-pc-teknofeed

Klasikleşmiş masaüstü bilgisayar piyasasında ciddi düşüşler analiz eden Gartner göre PC piyasası yerini daha modernize cihazlara bırakıyor. Yeni nesil hem tablet hem bilgisayar görevi gören cihazların revaçta olduğunu kaydeden şirket, Lenovo ve HP‘nin PC piyasasında en çok satış yapan şirket olduklarını kaydetti.

Özellikle bu durumu yakından takip eden teknoloji şirketleri, yeni ürünler çıkartmaya çalışsalarda PC sektörü şuan için uzak durulması gereken bir yatırım. Diğer büyük teknoloji şirketlerinden ASUS ve Acer‘i göz önüne alırsak, bu şirketlerin PC sektöründe düşüş yaşamaya devam ettiklerini çok net bir şekilde söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan LG G4, 28 Nisan'da Tanıtılacak başlıklı makalemizde lg, LG G4 ve LG G4 Basın Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et