PlayStation 2'nin Üretimi Durduruluyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

PlayStation 2’nin Üretimi Durduruluyor

 PlayStation 2’nin Üretimi Durduruluyor
Okunuyor PlayStation 2’nin Üretimi Durduruluyor

playstation-2

Famitsu kaynaklı habere göre bir zamanların en çok satılan oyun konsolu PlayStation 2 artık üretimini durduruyor. Japanyo’da PS2’nin üretimini durdurmaya hazırlanan Sony, dünya çapında en çok satılan ürünlerinden birisini tarihe gömecek. PS2 için yolun sonu olarak nitelendirebilceğimiz bu durum 2000 yılından itibaren gündemde kalmayı başarmış; bir üst sürümü çıkmasına rağmen ayakta kalmayı başarmıştı.

playstation-2-cihaz

PlayStation 2 için yapılan güncellemeler hala devam etsede, tahminen 6-7 ay içerisinde raflarda göremeyebiliriz. Her ne kadar üretimi durdurulsada Yabancı ülkelerde stoklar üzerinden satış yapılacak.
Bazı söylentiler Sony’nin 2013 için dördüncü nesil oyun konsolu çıkaracağı doğrultusunda olsada PS2’nin tahtı uzun bir süre daha ayakta kalıcak.

Bir önceki yazımız olan Samsung'un hedefi 510 Milyon satmak başlıklı makalemizde 500 milyon, galaxy s3 ve galaxy s4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın