PlayStation 2'nin üretimi son buldu - Teknofeed.COM

PlayStation 2’nin üretimi son buldu

 PlayStation 2’nin üretimi son buldu
Okunuyor PlayStation 2’nin üretimi son buldu

İlk olarak Japonya’da üretimi ve satışı durdurulan PlayStation 2 oyun konsolu, artık Dünyanın hiçbir yerinde üretilmeyecek.

playstation-2-cihaz

Hatırlayacağınız üzere geçen ay Sony, Japonya piyasasında PS2 oyun konsolunun satışının durdurulacağını açıklamıştı. 9 Ocak Çarşamba günü ise bu konsolun, Dünya üzerinde satışının durdurulacağını duyurdu. 2000 yılının Mart’ında piyasaya sürülen PS2’nin günümüze dek 155.000 civarında birimi üretildi. Ve bu sayı onu oyun dünyasının en çok satan konsolu yapıyor.

Firma tarafından pazarlanmasıyla ve dönemine göre ki güçlü donanımıyla çok kısa bir sürede oyun piyasasını ele geçiren PS2, 2006’da yerini PlayStation 3’e bırakmıştı. Ama PlayStation 3, PlayStation 2’nin yakaladığı başarıyı yakalayamayarak, kullanıcıların aklına kısa süre içerisinde gelecek bir PlayStation 4 haberini ister istemez soktu. CES 2013 fuarında yaşanan bu gelişmenin ardından, oyun dünyasına düşecek bomba gibi bir “Play Station 4” haberini biz de tüm oyun severler olarak bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan PlayStore yenilikle dönüyor! başlıklı makalemizde android, google ve playstore hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın