PlayStation 4'ten kötü sürpriz - Teknofeed.COM

PlayStation 4’ten kötü sürpriz

 PlayStation 4’ten kötü sürpriz
Okunuyor PlayStation 4’ten kötü sürpriz

Oyuncuların merakla beklediği konsol PlayStation 4’ten kötü bir haber geldi.

Playstation-Logo

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, birçok ülkede oyun takası yaygın olarak yapılmakta. Hatta oyuncular, bir süre sonra oyunlara para yetiştirmekte kuşkusuz zorlanıyorlar. Bu zorlanmaya çözüm olarak da, oyuncular arası oyunlar değiştiriliyor, satılıyor veya ödünç veriliyor.

İşte bu noktada Sony olaya el atıyor. Takas sistemi ve kullanılmış oyun satışı böylesine hareketlenmişken, piyasaya sürülmesi beklenen PS4‘te ortadan kalkacak. Sony aldığı patent ile satın alınan yada daha önce kullanılmış oyunların, tek bir cihaza uyumlu olarak çalışmasını sağlayacak. PS4 cihazı ile gelecek olan temassız NFC sistemi, oyunun kullanıcının hesabı ile eşleşmesini sağlamış olacak.

Bu açıklama yeni nesil PS4 oyunlarının takas edilemeyeceği ve 2. elden satılamayacağı anlamına geliyor. Hatta öylesine oluşturulmuş bir sistem ki, oyunları arkadaşınıza ödünç vermeniz bile mümkün değil.

Bir önceki yazımız olan PlayStore yenilikle dönüyor! başlıklı makalemizde android, google ve playstore hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın