Teknoloji Blogu

Popüler Grafik Motoru Unreal Engine 4 Ücretsiz Oldu

0

Günümüz oyunlarında sıkça tercih edilen ve oyun dünyasının büyük bir bölümünü kapsayan grafik motoru Unreal Engine 4, artık ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Unreal Engine 4 HL

 

İlk sürümü olan Unreal Engine ile 1998 yılında oyun dünyasına giriş yapan grafik motoru, geliştirilmeye başlandığı günden bu yana birçok oyunun yapımına zemin hazırladı. Genelde First Person Shooter (Birincil Şahıs Nişancı) oyunlarının yapımında tercih edilen bu motor, günümüze kadar sürüklenerek Unreal Engine 4 adıyla uzun zaman önce tekrar karşımıza çıkmıştı.
Yapımcı firma Epic Games, artık bu motoru bir şartla ücretsiz olarak herkesin kullanabileceğini duyurdu. Şart ise insanı düşündürür cinsten: Eğer Unreal Engine 4 kullanarak oluşturduğunuz projenin geliri 3000$’ı geçerse, elinize geçen gelirin %5’lik kısmını geliştiricilere bağışlamak zorundasınız.

Benim kanaatimce; günümüzde ‘Indie Oyunlar’ dediğimiz farklı bağımsız yapımcılar tarafından geliştirilen bir tür revaçtayken, Epic Games’den gelen bu adım türün devamlılığını ve verimliliğini üst düzeye taşıyacaktır. Oyun dünyasını takipte kalmakta yarar var.

Bir önceki yazımız olan Football Manager 2015, PlayStore'da Ön Siparişe Sunuldu başlıklı makalemizde football manager 2015, futbol ve menajer hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et