Qualcomm'dan yüksek performanslı 2 adet yeni işlemci - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Qualcomm’dan yüksek performanslı 2 adet yeni işlemci

 Qualcomm’dan yüksek performanslı 2 adet yeni işlemci
Okunuyor Qualcomm’dan yüksek performanslı 2 adet yeni işlemci

Qualcomm bugün yayınladığı basın bülteninde iki adet yeni işlemci ürettiğini duyurdu. Qualcomm 800 serisine eklenen iki yeni model olarak belirtilen işlemciler bugüne kadar ki en iyi ürünlerden bir tanesi denilebilir.

Qualcomm-Snapdragon

Snapdragon 810 ve 808 adında ki işlemciler, gelişmiş LTE’yi destekleyen ve ticari olarak piyasaya sürülen ilk 64-bit’lik premium işlemciler. Her iki işlemci de Qualcomm’un 4. Nesil Cat 6 LTE Gelişmiş multimode modemi ile entegre edilmiştir. Aynı zamanda Qualcomm RF360 Front End Çözümü ve 3x20MHz Carrier Aggregation teknolojisini desteklemektedir. Bu da geniş bir yelpazeye yayılan frekans desteği ile bugüne kadar elde edilmiş en yüksek hız olan 300 Mbps’ye kadar çıkmaya yardımcı olur.

qualcomm-810-808
Her iki işlemci de Cat 6 LTE 20nm teknolojisi ve 64-bit kabiliyetleri ile donatılmıştır. Ayrıca Snapdragon 810 işlemcisi 4K UltraHD çözünürlüğünde içerikleri kaydetme ve oynatma özelliğini de desteklemektedir. Tüm özellikler, enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmak amacıyla, performanstan feragat etmeyecek şekilde birbiriyle entegre edilmiş ve en iyi mobil tecrübeyi sunmak için geliştirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin ilk Apple Mağazasından resimler başlıklı makalemizde apple, apple store ve Apple Store resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın