Samsung, Mobil TV'de Hızlı Etkileşim Yaratmaya Çalışıyor

Samsung, Mobil TV’de Hızlı Etkileşim Yaratmaya Çalışıyor

 Samsung, Mobil TV’de Hızlı Etkileşim Yaratmaya Çalışıyor
Okunuyor Samsung, Mobil TV’de Hızlı Etkileşim Yaratmaya Çalışıyor

Son zamanlarda, LetsGoDigital, Samsung’un EUIPO’ya (Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi) iki yeni yazılım markası olan Samsung Mobile View ve Samsung My Album için başvurduğunu bildirdi. Bunların her ikisi de akıllı telefonlar ve TV’ler arasında daha iyi etkileşim sağlamak için kullanılacak.

samsung mobil tv

Samsung Mobil Görünüm

Kaynakta belirtildiği gibi, Samsung Mobil TV, veri, metin, resim, ses ve diğer dosyaların alımını / iletimini ve işlenmesini / görüntülenmesini sağlamak için bir TV ve bir mobil cihazı bağlamak için kullanılabilir. Ayrıca, bir mobil cihazdaki görüntüleri TV ekranına yansıtacaktır. Şu anda, Samsung’un SmartThings uygulaması akıllı telefonun içeriğini TV’de zaten görüntüleyebilir. Ancak Mobil Görünüm, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için işlevlerini genişletecek. Benzer şekilde, Samsung Albümüm, mobil cihazlardaki fotoğrafları TV ekranında özel bir düzende görüntülemek için kullanılır.

NFC Aracılığıyla Bağlaması Bekleniyor

Samsung’un iş kapsamı çok geniş. QLED TV’leri ve GALAXY serisi akıllı telefonları her zaman kullanıcılardan geniş ilgi gördü. Bununla birlikte, giderek daha rekabetçi bir pazarda Samsung, cihazlar arasında ara bağlantı konusuna yavaş yavaş dikkat etmeye başladı. Bu nedenle Samsung Mobile View ve Samsung My Album’un mobil cihazları ve TV’leri NFC aracılığıyla bağlaması bekleniyor.

Bu arada, akıllı telefonlar yavaş yavaş daha büyük ekran cihazlarına konumlarını veriyor. Huawei (Honor), ailenin “Akıllı Etkileşim Merkezi, Çoklu Ekran Deneyim Merkezi, IoT Kontrol Merkezi ve Video ve Eğlence Merkezi” olacak kendi Akıllı Ekranını yayınladı. Bu anlamda, Samsung’un mobil cihazlardan daha büyük ekranlara içerik göstermeye geçmesi oldukça mantıklı ve bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Cheat Engine, DAEMON Tools Lite ve Game Booster hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın