Samsung yeni akıllı saatleri Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu duyurdu - Teknofeed.COM

Samsung yeni akıllı saatleri Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu duyurdu

 Samsung yeni akıllı saatleri Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu duyurdu
Okunuyor Samsung yeni akıllı saatleri Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu duyurdu

Samsung, geçtiğimiz yıl IFA fuarında tanıttığı Galaxy Gear akıllı saatinin yeni modellerini duyurdu. Gear 2 ve Gear 2 Neo olarak iki ayrı akıllı saat olarak karşımıza çıkan ürünler, ilk sürümüne oranla daha da geliştirilmiş. Android işletim sistemi yerine Tizen‘i seçen Samsung, Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerin de bu işletim sistemini kullanacak.

samsung-tizen-gear2veNeo

Tasarım anlamında da değişiklikler yapılan saatler, daha şık ve modern hatlara sahip. Önceki modelinde olmayan fiziksel butonada sahip saatler kayış açısından da daha başarılı. İşletim sisteminde Android yerine Tizen’nin seçilmesine rağmen arayüzde herhangi bir değişiklik yok. İki ayrı model olan Gear saatlerin Gear 2 modelinde 720p değerinde video kaydı yapabilen 2MP otofokuslu kameraya sahip olmasına rağmen Gear 2 Neo‘da kamera bulunmuyor. 1.63 inç büyüklüğünde 320×320 piksel çözünürlüğünde ekranlara sahip saatlerde 1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemci bulunuyor. 512 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza da bunlara eşlik ediyor. Bluetooth 4.0 bağlantı arabirimiyle daha rahat veri aktarabilmeyi sağlıyor.

samsung-tizen-gear2veNeo1
Akıllı saat piyasasını daha çok ciddiye alan Samsung, yeni akıllı saatleri ile rakiplerine meydan okuyor. Google’a olan bağımlılığına rağmen Tizen işletim sistemini tercih eden firma, bu konuda bir çok takipçisini şaşırttı.

Bir önceki yazımız olan Google'dan 30 Mart'a özel Yerel Seçim portalı başlıklı makalemizde Canlı seçim sonuçları, google ve Google Yerel Seçimler 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın