Teknoloji Blogu

Samsung’dan ‘Artik’ Yeni Çip Geldi!

0

Samsung’un hareketsizliği 2 saat önce açıklamayla son buldu. Bir süredir durgun piyasası olan Samsung yeni ve büyük bir adımla çip tanıttı. ‘Samsung Elektronik’  yöneticilerinden Young Sohn dediğine göre donanım ve yazılımla kombine edilebilen ve tamamen internete bağlanmayı geliştiren çip ürettiğini duyurdu. Piyasada şuan Samsung, Intel ve Qualcomm gibi işlemci devlerine karşı yarış başlattı diye söylenti var. Çipin donanımı ile yazılımı birleştirerek şirketlerin daha hızlı ve kolaylıkla internete bağlanabilmesi hedeflenmiş.

samsung-artik-chip-teknofeed

 

Ek olarak SmartHome diye tabir edilen akıllı evlerde geçen yıldan gelen bir anlaşmayla kullanılacağı söyleniyor. Akıllı olan bütün ürünlerde kullanılabileceğiyle birlikte 3 çeşit olarak tanıtıldı. Artık 1, Artık 5, Artık 10 aralarında farka ise sadece hız farkı olduğu söyleniyor.

Her alanda olduğu gibi teknolojide de çeşitlilik ve tatlı rekabetin olması bizler ve gelecek için bence büyük önem taşımakta herkes bir üstünü yapmayı hedefleyecek ve çıtamız genişleyecek. Merakla çipin geri kalan özelliklerinin duyurulmasını bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Valve'nin Steam'i Rekora Koşuyor ! başlıklı makalemizde en çok oynanan oyunlar steam, manşet ve Steam hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et