arama

Samsung’dan Yeni 9 Serisi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Anıl Güzel

Samsung 9 Serisi dizüstü bilgisayarlar, performanstan ve işlevsellikten ödün vermeden üst düzeyde tasarıma ulaşabilmek için tasarlanmış. Ürünün 33.000 saatlik ön hazırlık aşamasının 9.000 saati tasarım çizimi ve maket çalışması ve 24.000 saati de Ar-Ge çalışmasından oluşmuş.

LED ekranı, klavye, anakart, kablolar, fanlar ve batarya gibi en temel parçalar 9 Serisinin ekstra ince, tek parçadan oluşan gövdesine sığabilmesi için özel olarak yeniden tasarlanmış. Ekranın kenar kalınlığını minimize etmek ve ekran boyutunu bir inç artırmak için Samsung’un MaxScreen teknolojisi kullanılmış.

Dizüstü bilgisayar serisinde, 15 inçlik ekran 14 inçlik şık bir kasa içine sığdırılmış bulunuyor. 15 inçlik bilgisayar, gerçek düz tasarımlı, 14,9 milimetre (0,58 inç) kalınlığında ve 1,58 kg ağırlında.

12,9 mm (0,5 inç) kalınlığında olan 13 inçlik 9 Serisi ise sadece 1,16 kg ağırlığı ve önceki modelinden bile %28 daha küçük tasarıma sahip.

3. nesil Intel Core i5 işlemci ve 4GB bellek ile sunulan Samsung Yeni 9 Serisi; en iyi performans ve deneyim için 128 GB SSD ile birlikte geliyor. Samsung Fast Solutions’un çözümleriyle, Yeni 9 Serisi ürünleri 9,8 saniyede açılıyor. Fast Start ile 2 saniyede uyku modundan normal çalışmaya geçerken Fast Browsing ile 2 kat hızlı web taraması yapıyor. 15 ve 13 inçlik 9 Serisi’nin pil ömrü de 10 saate kadar uzuyor. %180 daha parlak HD+ SuperBright Plus yansımasız ekran dış mekanlarda bile net görüntü sağlarken 160 derecelik görüş açısı konforlu bir izleme deneyimi sunuyor.

Otomatik ışık algılayıcısına sahip ekran ve arkadan aydınlatmalı klavye ile çevredeki ışık koşullarına uyum sağlayama özelliğine sahip 9 serisi en karanlık ya da aydınlık ortamlarda bile kullanım kolaylığı ve en uygun parlaklığı sunuyor.

Samsung Yeni 9 Serisi Türkiye’de Ağustos ayından itibaren $1399+KDV’den başlayan fiyatlarla satılacak.

Teknolog