Teknoloji Blogu

Sony: PS Network Her Gün Saldırılara Maruz Kalıyor

0

Xbox Live’ın aksine defalarca sanal saldırılara uğrayan ağ PS Network için, yapımcı firma Sony önemli açıklamalarda bulundu.

Shuhei Yoshida

Kuşkusuz uzunca bir süredir Sony’nin başını en çok ağrıtan konu: PS Network’ün defalarca uğradığı sanal saldırılar. Bu saldırıların en ağırını 2015 yılbaşında alan firma, meydana gelen birçok sorundan dolayı ağı bir süreliğine devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Hatta kullanıcıların beklediğinin aksine, bu problem birkaç gün devam etmişti.
Sony’nin yöneticilerinden biri olan Shuhei Yoshida‘ya göre; alınan saldırıların ışığında yapılan güvenlik duvarları, her güncellemede daha da gelişip alınacak zararı olabildiğince azaltıyor.

Bu hafta içinde yapılan Oyun Geliştiricileri Konferansı‘nda bu konuya fazlasıyla değinen Yoshida’ya, gelecekte PSN ağında yaşanan kesintiler ile ilgili ne yapacakları soruldu.
Soruyu ilgiyle dinleyen Yoshida, “Biz her zaman bu saldırılara karşı çalışıyoruz. Aslında, bu tür saldırılar her gün olur. Tam anlamıyla her gün. Kimi zaman güçlü, kimi zaman ise zayıf bir şekilde karşımıza çıkarlar. Bazı günler, kullandıkları yollar haricinde şeyler denerler, aynı kedi-fare karşılaşması gibi. Bu konuda birlikte önlem aldığımız ve çalıştığımız bir şirket elbette var. Yaptığımız çalışmalar sonucunda yeni güncellemeleri kullanıcılarımıza sunuyoruz ve saldırılara karşı koymak için yeni yollar geliştiriyoruz. Bu yüzden sanal olarak bitmeyen bir savaş dönüyor.” şeklinde bir cevap verdi ve kafalardaki soru işaretlerini az da olsa silmeyi başardı.

Bir önceki yazımız olan Macbook Air'in Özellikleri Yükseltiliyor başlıklı makalemizde Macbook Air, Macbook Air Güncelleniyor ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et