Teknoloji Blogu

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

0

Android ve IOS tabanlı telefon modellerinde kullanıcıların ortak sorunu yetersiz pil performansıdır. Özellikle akşama kadar bile çıkmayan telefonlar işlerin uzun süreli aksamasına neden olabilir. Pil ömrünü uzatmak için kullanıcıların yapması gereken adımlar ise şöyle sıralanıyor:

Arka Plan İşlemlerini Kontrol Edin

Arka plan uygulamaları özellikle pilin ömründen çalan en büyük faktörlerden biridir. Pil kullanımını biraz olsun arttırabilmek adına, arka planda çalışmakta olan gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsü üzerinden arka plan uygulamalarına erişebilir ve sadece sık kullandığınız uygulamaların açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

blank

Kullandığınız Widgetlar Pilden Çalabilir

Widgetlar her daim telefonların en gözde uygulamalarından biri halindedir. Ancak her ne kadar cezbedici olsalar da, telefonun pil ömrünü önemli ölçüde etkilerler. Bu nedenle yalnızca günlük hayatta önemli olan widgetlere telefonda yer vermeniz tavsiye ediliyor.

Uykudayken Wifi Seçeneğini Kapatın

Telefonun pilini arttırmak açısından bu seçenek önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun ekranını kapatsanız dahi, wifi arka planda çalışarak pilden çalmaya devam edecektir. Bu nedenle Android ve IOS tabanlı telefonlarda “uykudayken wifiyi kapat” seçeneğini işaretlemeniz iyi olacaktır. Telefonu tekrar elinize alıp kullanmaya başladığınızda, wifi otomatik olarak açılırken pilin kullanım süresini arttırmış olursunuz.

Tema ve Duvar Kağıtları
Görselliği düşünerek seçmiş olduğunuz hareketli tema ve duvar kağıtları siz fark etmeseniz bile, pili önemli şekilde azaltacaktır. Bu nedenle telefonu uzun süreli kullanmanız gereken zamanlarda tercihinizi bunlardan yana kullanmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan İşCep Uygulaması Teknik Hata Çözümü, İşCep Hata Kodları 2021 (Kesin Çözüm) başlıklı makalemizde İşCep, İşCep İndir ve İşCep Teknik Hata Çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et