The Walking Dead: Episode 3 - İnceleme - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

The Walking Dead: Episode 3 – İnceleme

 The Walking Dead: Episode 3 – İnceleme
Okunuyor The Walking Dead: Episode 3 – İnceleme

The Walking Dead serisinin bu kadar popüler ve bilindik olmasını, Telltale Games’in oyunu dizi tadında piyasaya sürmesine bağlayabiliriz. Walking Dead’ın oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı, yapımcıların oyunu dizi kıvamında bizlere sunmasını “gıcık” bulabilir ancak, bunun bende dahil olmak üzere birçok oyuncunun hoşuna gittiği kesin. “Devamı gelecek” konseptinin oyuncuları sonraki oyun için meraklandırması, bence oldukça başarılı bir çalışma.

Walking Dead serisinin, Telltale Games için başarı açısından üst düzey bir seri olduğu tartışılmaz. Bu bölüm ile birlikte serinin 5. oyununu piyasaya sürmeye hazırlanan Telltale Games, bu konuda beklenmeyen gecikmeler de yaşadı. Hatta beklenen tarihten biraz gecikmesi üzerine, oyunun tamamını tek seferde satın alan oyuncular adeta isyan etmişti.

Oyuna dönmemiz gerekir ise, Episode 3 diğer serilere benzer şekilde cel-shade grafiklere sahip olan, göze hoş gelen ortalamanın üstünde oynanış şekli ve görselliği ile oyuncuların gönüllerindeki yerini sarsmayacak gibi görünüyor. Senaryo olarak Episode 1 ve 2 den bir gömlek üstün gibi görünen bu bölüm, hikayeyi oyuncuya aktarmada ve duyguyu hissettirmede son derece başarılı.

Episode 3 meraklılarını mest etmeyi başaracak gibi görünüyor. Oyundaki karakterlerin detayları daha da artmış ve oyundaki karakterlerin hissettiklerini oyuncuya sorunsuz bir şekilde aktarabiliyor. Oyun ile ilgili diğer bir ipucu olarak, diğer bölümlere nazaran daha da ürküten bir oyun olduğunu söyleyebilirim.

Eğer ki bu oyunun meraklısı iseniz, mutlak suretle bu oyunu gözden geçirin. Pişman olmayacaksınız.

Platform: PC, PS3, Xbox 360, Mac

“The Walking Dead: Episode 3 – Long Road Ahead” DEĞERLENDİRME

+Artıları: Senaryo işleyişi kusursuz, Duyguları oyuncuya yansıtmada oldukça başarılı

-Eksileri:Oyun içindeki bulmacaların kalitesi, Kamera açılarını kontrol etmek bazen çok zorlaşıyor

8,3

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın