Tokyo Jungle - İnceleme - Teknofeed.COM

Tokyo Jungle – İnceleme

 Tokyo Jungle – İnceleme
Okunuyor Tokyo Jungle – İnceleme

Fazlası ile Japon işi olduğu adından da anlaşılan Tokyo Jungle, beklenenin aksine PS3 versiyonunda piyasaya sürüldü. Oyunun ilgisini çekmeyeceğini düşünenler yazıyı okumaya devam etmeliler, kim bilir belkide Tokyo’nun ünlü moda merkezlerinden biri olan Shibuya’da siz de hayvanları kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Evet; Tokyo yıkılmış halde, insanlığın sonu gelmiş ve Shibuya artık sadece vahşi ve evcil hayvanların oyun alanı haline gelmiş. Oyunu oynarken ki amacımız bu sokaklarda hayvanlarımızı hayatta tutmak. Fakat söylediğim gibi bu oyunda tek bir hayvanı kontrol etmiyorsunuz.

Konuya açıklık getirmek gerekirse, oyuna bir hayvanla başlıyoruz ve yıllar dakika hesabı ile geçtiği için hayvanımız yaşlanıp hayatını kaybediyor. Biz de çiftleşmeli ve dünyaya gelecek minik hayvanın kontrolüne geçmeliyiz ki oyunumuz devam etsin.

Hayvanların temel ihtiyaçları tahmin edebileceğiniz üzere beslenmek. Düzenli beslenmek hayvanlarımıza daha iyi özellikler getiriyor ki, bu özellikler doğacak olan yavrumuza da yansıyor. Böylece yavrunun kontrolüne geçtiğimizde çok daha canlı ve atik bir kontrol sağlayabiliyoruz. Oyunda düşmanlarımız da mevcut. Zaman zaman bizden büyük ve daha vahşi hayvanlar ile karşılaştığımızda onları haklamak için farklı yollara başvurmamız gerekebiliyor. Örneğin, gizlilikle öldürmek. Bu yola başvurduğumuzda düşmanımızdan tek bir hamlede kurtulabiliyoruz; bizden ne kadar büyük ve vahşi olursa olsun. Gizlilikle dövüşme haricindeki “catfight” mücadelesinde ise ağzımız ve patilerimiz devreye giriyor.

Gündemdeki oyunlar dışında çok ilginç bir tema ve konuya sahip olan bu oyun, monotonluğu dışında oldukça eğlenceli. Monotonluk derken: oyunun bir süre sonra, aynı adımları tekrarladıkça sıktığını kastediyorum tabii ki.

Herşeye rağmen günümüzde klişe temalarla çıkan oyunlardan sıkılanları Tokyo Jungle “bir süre” oyalayacak gibi görünüyor.

PLATFORM : PS3

“Tokyo Jungle” DEĞERLENDİRME

+Artıları: Oldukça ilginç oyun teması, istemeyeceğimiz sayıda farklı hayvan

-Eksileri: Oynadıkça monotonlaşan ve sıkıcı hale gelen oyun yapısı

6,6

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın