Teknoloji Blogu

Twitter açığını bulan iki üniversite öğrencisi ABD’ye davet edildi

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler olan Cihan Nalbant ve Batuhan Katırcı, Twitter tarafından buldukları açık sebebiyle ABD’ye davet edildiler.

Son birkaç haftadır ülkemizin adını dünyaya farklı alanlarda sık sık duyurduk. Aziz Sancar‘ın aldığı Nobel Kimya Ödülü, fizik alanındaki başarısıyla Mete Atatüre, A Milli futbol takımımızın şans ve azim ile en iyi üçüncü olarak direkt olarak Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası‘na katılmaya hak kazanırken dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter’daki sistem açığını bulan ilk Yazılım Mühendisliği öğrencisi ülkemizi global anlamda bir kez daha duyurmuş oldu. Bahçeşehir Üniversite Yazılım Mühendisliği bölümünde öğrenci olan Cihan Nalbant ve Batuhan Katırcı, Twitter’da yer alan bir sistem açığını bulmaları sebebiyle Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu iki genci özel davetli olarak San Francisco‘da düzenlenecek olan Twitter Flight etkinliğine davet etti.

Twitter’ın bünyesinde barındırmış olduğu Periscope’taki sistem açığını bulup çözüm geliştiren Cihan Nalbant ve Batuhan Katırcı, geliştirmiş oldukları uygulama ile Twitter üzerindeki açıkları bulup rapor tutuyorlar. Twitter ise bu iki gencin sistem açığı bulurken harcadığı emekleri karşılıksız bırakmayarak Cihan Nalbant ve Batuhan Katırcı ikilisini Dünya’nın en önemli yazılımcılarının katılacağı ve Twitter’ın yeni özelliklerinin tanıtılacağı organizasyon olan Twitter Flight etkinliğine davet etti.

Twitter Flight organizasyonuna katılacak iki genç, hem kendilerini çok daha geliştirme imkânları olacak hem de Twitter’daki sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak gelecekte Twitter bünyesine kendilerine önemli bir mevkide yer bulacaklar. Umarız Nalbant ve Katırcı ikilisi istedikleri hedefe ulaşırlar.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Yegip diyor

    Tebrik ederim arkadaşları. Umarım bu vesile ile güzel bir işleri olur ve iyi yerlere gelirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku