Teknoloji Blogu

Twitter erişim sorunu ortadan kalktı

0

Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıdan sonra Twitter’a normal yollardan erişim engellenmişti. Ancak erişim yasağı kalktı.

Ankara’da meydana gelen ülkemizi yasa sokan bombalı terör saldırısının ardından Twitter’a sadece VPN ya da DNS ile erişilebiliyor, normal yollarla erişmek mümkün değildi. Ancak bugün itibariyle bu erişim yasağı kalktı. VPN, DNS veya Tor gibi tarayıcılar desteği dışında Twitter’a erişebilmemiz münkün.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘ndan konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak Türkiye genelinde bir çok kullanıcı Twitter’a giriş yapamıyordu. Akşam saatlerine doğru Twitter’a erişim engeli normal hale döndü. Siteye VPN, DNS ya da Tor gibi tarayıcıların desteği ile erişim gerçekleştiriliyordu.

104158

Çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman Türkiye’de erişime engellenen Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siteleri, genellikle toplumsal olayların ardından erişim engeline takılıyor.

Siteleri engelleme sorumluluğundaki TİB’in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) yetkili sayfasında Twitter yasağı ile ilgili bir bilgiye yer verilmemiş.

Twitter’ın dışında Facebook’ta da erişim engeline takılmıştı. Ancak Twitter’ın erişimi düzeltildikten biraz sonra Facebook’ta normal hale döndürüldü.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL