Twitter'ın mobil servisine erişim sağlanabiliyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Twitter’ın mobil servisine erişim sağlanabiliyor

 Twitter’ın mobil servisine erişim sağlanabiliyor
Okunuyor Twitter’ın mobil servisine erişim sağlanabiliyor

TİB tarafından mahkeme kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle “tedbir” amacıyla engellenen Twitter’a bugün IP bazlı erişim engellemesi yapıldı. Daha önceden twitter.com alan adına yapılan engelleme tüm uzantılarını devre dışı bırakıyordu.
Sabah saatlerinde yaşanan Google DNS sorunsalın ardından akşam saatlerinde alan adına yapılan engelleme IP bazlı engellemeye çevirildi. Şuan test ettiğimiz verilerimize göre twitter.com’un IP adresine erişim sağlanamazken mobile.twitter.com uzantısıyla Twitter’a erişim mümkün.

twitter-mobile-ping

Cep telefonları üzerinden giren kullanıcılar özellikle mobile.twitter.com adresinden girdikleri için engelleme şuan için onları etkilemiş durumda değil. Tarayıcınıza mobile.twitter.com adresini girerek “Mobil Arayüzlü” Twitter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Youtube'a da engel getirilebilir başlıklı makalemizde manşet, tib ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
  • Avatar for Melih C.Melih C.dedi ki:

    Gelen açıklamalarda ise zaten Twitter’ın tamamiyle engellenmesinin mümkün olmadığı ortaya çıkmış.Bize yarıyor.VPN dışında kullanım sağlıyor.

  • Avatar for Gizem G.Gizem G.dedi ki:

    DNS engellemesi bütün hepsi için geçerli olmadı sanırım. Benim kullandığım DNS ayarları sayesinde hiç engellenmeden Twitter’a girebiliyorum.

Bir Yorum Yapın