Teknoloji Blogu

Twitter’ın mobil servisine erişim sağlanabiliyor

4

TİB tarafından mahkeme kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle “tedbir” amacıyla engellenen Twitter’a bugün IP bazlı erişim engellemesi yapıldı. Daha önceden twitter.com alan adına yapılan engelleme tüm uzantılarını devre dışı bırakıyordu.
Sabah saatlerinde yaşanan Google DNS sorunsalın ardından akşam saatlerinde alan adına yapılan engelleme IP bazlı engellemeye çevirildi. Şuan test ettiğimiz verilerimize göre twitter.com’un IP adresine erişim sağlanamazken mobile.twitter.com uzantısıyla Twitter’a erişim mümkün.

twitter-mobile-ping

Cep telefonları üzerinden giren kullanıcılar özellikle mobile.twitter.com adresinden girdikleri için engelleme şuan için onları etkilemiş durumda değil. Tarayıcınıza mobile.twitter.com adresini girerek “Mobil Arayüzlü” Twitter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Youtube'a da engel getirilebilir başlıklı makalemizde manşet, tib ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Yorumlar
 1. blank
  Melih C. diyor

  Gelen açıklamalarda ise zaten Twitter’ın tamamiyle engellenmesinin mümkün olmadığı ortaya çıkmış.Bize yarıyor.VPN dışında kullanım sağlıyor.

  1. blank
   Anıl Güzel diyor

   Aynen öyle. Engelleme şuan için fazla bir şey değiştirmedi. Hatta daha fazla tweet atıldı 🙂

 2. blank
  Gizem G. diyor

  DNS engellemesi bütün hepsi için geçerli olmadı sanırım. Benim kullandığım DNS ayarları sayesinde hiç engellenmeden Twitter’a girebiliyorum.

  1. blank
   Anıl Güzel diyor

   DNS konusunda özellikle Google ve Yandex iyi iş çıkartıyor. Ayrıyetten Twitter’a hosts dosyasına yapılan bir işlem ile de erişmek mümkün.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et