Teknoloji Blogu

Uber, Sürücüleri ve Kullanıcılarına Ateşli Silah Yasağı

0

Taksi veya şoförlü araç hizmeti sunan Uber, dünya çapında hizmet veren büyük bir şirket. Son zamanların en çok tercih edilen şirketlerinden birisi olan Uber, prensipleri arasına yeni bir kaç kural ekledi. Henüz Uber tarafından resmi bir açıklama olmamasına rağmen, 10 Haziran’da eklenildiği düşünülen bir madde ile, “Uber sürücüleri ve yolcularının yanında ateşli silah barındıramayacaklar.”

uber-konuici-haber-gorseli

Uber platformu aracılığıyla sunulan hizmetlerde bundan böyle hiç bir şekilde ateşli silah taşımaya izin verilmeyecek. Hem sürücü hemde yolcu güvenliğini düşünülerek alınan bu karar, Uber’in hizmet verdiği bazı ülkelerde mecburen uygulanmak zorundaydı. Dünya genelinde ki tüm ülkelerde de bu kuralı uygulayacak olan Uber, yasaklama getirilen bu düzenlemeyle yolcu ve sürücü güvenliği daha sağlam bir hale getirildi.

Bir önceki yazımız olan Apple Watch'ın Yeni Modellerinde Kamera Olabilir mi? başlıklı makalemizde apple, Apple Watch ve Apple Watch Facetime hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et