Uber'e Bir Darbede Google'dan - Teknofeed.COM

Uber’e Bir Darbede Google’dan

 Uber’e Bir Darbede Google’dan
Okunuyor Uber’e Bir Darbede Google’dan

Şu son zamanlarda Uber firmasının gerçekten zor zamanlarda geçirdiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz gün ise Uber’e kötü haberlerin bir yenisi daha eklendi ve Google kendi sistemi olan Haritalar üzerinden Uber verilerini kaldırdı. Bunun üzerine hiç açıklama yapmayan Google firması Uber kullanıcılarını üzdüğü bir gerçek. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Google ve Uber güzel bir işbirliğine atılarak birlikte iş yapmaya karar vermişlerdi fakat şuan itibari ile o tarz bir iş birliği söz konusu değil. Eskinden çok daha rahat şekilde Google maps üzerinden uber rezervasyonu gerçekleştirilebiliyordu ancak artık sadece Uber uygulamasını kullanmamız gerekecek maalesef.

Uber’e artık kendisinden başka herkesin rakip ve düşman olduğunu söyleyebiliriz. Zaten nerede güzel iş yapan bir firma ya da kişi varsa taşlanmaya mahkum değil mi ? Yorum sizin…

[ilgiliicerik icerik_id=”14805″]

Uber ve Google iş birliğinin bozulduğuna dair henüz resmi yollardan bir açıklama söz konusu değil. Belki de geçici bir süre bu durum söz konusu olmuştur diye umuyoruz belki de çoğu insan bu özellikten haberi bile yoktu ve umursamayabilir fakat kullanım açısında gerçekten faydalı bir iş birliği olmuş ve daha da geliştirilebilirdi. Bu tarz olaylar zaten her zaman biz kullanıcılar için faydalı olmuştur bilip bilmemek kullanıp kullanmamak çok önemli değil açıkcası. Bu işin sonucuna gelirsek Google ve Uber firmaları arasında ciddi bir sorun olduğu kesin gibi, bakalım ilerleyen günlerde bizlere neler bekliyor gelişmelerden haber edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan En Doğru ve En İyi Kulaklık Nasıl Seçilir ? başlıklı makalemizde 2018 En İyi kulaklık, en güzel kulaklıkar ve kulaklık nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın