Valve'dan Konsol Dünyasına Giriş: Steam Box - Teknofeed.COM

Valve’dan Konsol Dünyasına Giriş: Steam Box

 Valve’dan Konsol Dünyasına Giriş: Steam Box
Okunuyor Valve’dan Konsol Dünyasına Giriş: Steam Box

  Dünyaca tanınmış firmalar, konsol Dünyasında büyük bir rekabete girmeye hazırlanıyorlar. Sony Orbis isimli yeni konsolu üzerinde çalışırken, Microsoft ise Durango adlı yeni nesil konsolu hazırlamakta. Kickstarter‘dan toplanan paralar ile Ouya’da rekabete hazır iken, NVIDIA‘da Project Shield ile konsol Dünyasına giriş yapmış durumda.

steam-box

Tüm bu gelişmelerden sonra, Xi3 adındaki bir firma güçlü bilgisayar mimarisini tanıtınca, Valve‘ın uzunca bir süredir konuşulmakta olan konsolu Steam Box da gerçekliğine kavuştu. Xi3 Piston olarak da tanınan Steam Box, Linux işletim sistemi ile çalışacak ve Steam oyunlarını konsolda oynarmışcasına rahat bir şekilde oynamamızı sağlayacak. Valve’ın Steam Box ile sağlamak istediği şey, oyunculara PC oyunlarını konsol rahatlığında oynatabilmek olacak.

Valve‘ın Steam Box ile yaptığı açıklamada, konsola özgün gamepad’leri de tasarlayacağı söylendi. Ve bu gamepad’ler sizin biyometrik bilgilerinizi doğrudan oyunlara iletebilme yeteneğine sahip olacak. Hatta çarpıcı bir özellik de, ilerleyen zamanlarda Steam Box‘daki bir oyunu sekiz farklı kişinin sekiz farklı ekranda oynayabilecek olması. Bu özellikler Steam Box’ın ne kadar güçlü bir konsol olacağını bize gösteriyor. Ürünün teknik özellikleri ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı ancak, yakın zamanda gerekli açıklamanın yapılması bekleniyor…

Bir önceki yazımız olan Apple'ın Türkiye'de Mağaza açacağı kesinleşti başlıklı makalemizde apple, apple mağaza açıyor ve apple türkiye mağazası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın