Teknoloji Blogu

Vodafone Türkiye’nin 3G’si 4 Yaşında

0

vodafone-logo

Ülkemizde hizmet veren üç büyük GSM operatöründen biri Vodafone3G internet hizmeti 4 yaşına girdi. Vodafone, Temmuz 2009‘da başlattığı yüksek hızda internet keyfi sunan 3G hizmeti 4 yaşına girerek bir yılı daha geride bırakmış oldu.

Türkiye‘nin 81 ilinde toplamda 4,4 milyar TL‘lık yatırım yapan Vodafone, 3G’nin 4. yılında her iki Vodafone’luların biri 3G abonesiyken, her 4 kişiden biri de akıllı telefon sahibi olduğunu açıkladı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: Bugün 3G’nin ülkemize gelişinin dördüncü yıldönümünü kutluyoruz. Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu’nın 2013 yılı birinci çeyrek raporuna göre Türkiye’de 43,9 milyon 3G abonesi var. Ancak mobil internet kullanıcı sayısı halen 12 milyon düzeyinde. Bu sayılar bize bu konuda ülkemizin halen gidecek yolu olduğunu gösteriyor. Bu açığı en bariz olarak OECD ülkeleri ile yaptığımız kıyasta görüyoruz. Yine BTK raporuna göre, mobil genişbant internet yaygınlığı Türkiye’de yüzde 16,3 iken OECD ortalaması yüzde 56,6. Bu nedenle Vodafone Türkiye olarak yatırımlarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz. 3G’nin hizmete başladığı 2009-2010 mali yılının başlangıcından 30 Mart 2013’e kadar, 3G lisans bedeli de dâhil olmak üzere 4 yılda toplam 4,4 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımlarımız ile ülkemizde dijital uçurumların kapanması, fırsat eşitliğinin sağlanması için küresel bilgi birikimimizi ve gücümüzü faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde olduğu gibi, Türkiye’de de kullanmaya devam edeceğiz.” 

Vodafone Türkiye şebekesindeki verilere göre Türkiye’de en çok 3G kullanan ilk 10 şehir ise şöyle gerçekleşti: 

  • 1. İstanbul
  • 2. Ankara
  • 3. İzmir
  • 4. Antalya
  • 5. Bursa
  • 6. Kocaeli
  • 7. Şanlıurfa
  • 8. Konya
  • 9. Adana
  • 10. Samsun

Bir önceki yazımız olan Ucuz, Renkli iPhone'dan Yeni Haber: iPhone 5C başlıklı makalemizde apple, iPhone 5C ve iPhone 5S hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et