Windows 10'nun Akıllı Asistanı Cortana'dan Türkiye'ye Özür - Teknofeed.COM

Windows 10’nun Akıllı Asistanı Cortana’dan Türkiye’ye Özür

 Windows 10’nun Akıllı Asistanı Cortana’dan Türkiye’ye Özür
Okunuyor Windows 10’nun Akıllı Asistanı Cortana’dan Türkiye’ye Özür

Aylar haftalar günler derken Windows 10 artık çıkıyor. Zaman yaklaştıkça dısarı çıkan sızıntılarda artıyor çünkü sadece bizler değil tasarımcılardan bütün ekibe kadar herkes heyecanlı. Belki de en büyük özelliği ne deseler herkes eminim ki Cortana’dan bahsedecek, çok tartışıldı, Siri’ye benzetildi fakat yarından itibaren herkes susacak o konuşacak.

Şimdi Windows 10’unuzu kurduğunuzda şaşırmayın diye neler yapılabilir bunları aktaracağız. Öncelikle şöyle başlayalım ki Cortona’yı Türkiye’de kullanamayacağız, en azından bir süre. Çünkü sadece 7 ülkede çıkacak daha sonraki ay sayının 14 ülkeye kadar çıkması planlanıyor ve 3 ay sonra 190 ülke asıl amaç olmuş durumda.

Cortona’ya sahip olacaksınız ancak Cortona’ya birşey söylediğinizde size “I’m afraid I’m not available to help in your region“, diyecek bizlerden özür dileyecek bol bol. Ta ki hazır olana kadar. Bu sürenin en kısa olmasını istiyoruz ancak Microsoft’un işine de güvenceyle bakıyoruz .

29 Temmuz ile birlikte Cortona’yı kullanabilecek ülkeler ; Amerika, İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, Italya, ve Çin. Cortona’nızı Nasıl etkinleştirebiliriz? İşte adım adım Cortona Etkinleştirme :

  • Windows 10 Ayarlar (settings) kısmına giriyoruz
  • Zaman ve dil bölümüne giriyoruz
  • Buradan Kullanabildiğimiz dil seçeneklerini seçiyoruz.
  • Ve ayarları kapayıp çıkabilirsiniz.

İşte bu kadar artık Cortona’nız ile tanışabilirsiniz. Teknofeed Ailesinden bol selamlar. Yardımcı olabileceğimiz konularda yorum ve sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3. Jenerasyon Moto G'nin Özellikleri Sızdırıldı başlıklı makalemizde manşet, motorola ve Motorola 3. jenerasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın