Teknoloji Blogu

Windows 9, Eylül Ayında Tanıtılabilir

0

Microsoft, yeni işletim sistemini önümüzde ki ay tanıtabilir. The Verge dergisi tarafından aktarılan bilgilere göre, Microsoft 30 Eylül‘de yeni bir işletim sistemini tanıtmak için etkinlik düzenleyeceği belirtiliyor.

microsoft-windows9-teknofeed

Şirket, Windows 8’de ki radikal Uİ tasarım değişikliğini Windows 9’da da sürdürecek. Flat tasarım üzerinden devam edecek şirket, yeni sürümünde Windows 8’de büyük eksik görülen bir başlat menüsü koyacağı düşünülüyor.

cortana-windows-teknofeed

Microsoft, kısa bir zaman önce Apple’dan da alışkın olduğumuz Siri benzeri sesle komut sistemini Windows 9’da yer vereceği planlanıyor. Cortana adını taşıyan sistem, henüz geliştirme aşamasında olsa da Windows 9’un tamamlanmış sürümüyle o da tam anlamıyla tamamlanacağı ön görülüyor. Şirket, yeni sürümünü  Windows 9 adıyla çıkartıp çıkartmayacağı bilinmese de uzmanlar bu isimde yoğunlaşıyorlar. 30 Eylül veya Ekim‘in ilk haftası olacağı düşünülen lansmanda, yeni sürümün geliştiricilere açılması planlanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL