Teknoloji Blogu

Windows XP desteği sona erdi, peki şimdi ne olacak?

0

Microsoft’un en çok kullanılan yaygın işletim sistemi 8 Nisan 2014 itibariyle desteğe son verildi. 25 Ekim 2001’de duyurulmasının ardından tüm dünyada bir çok kişi tarafından kullanılan ve kullanmakta olan Windows XP işletim sistemi ardından diğer eski sürümlerde olduğu gibi rafa kalktı.

gulegule-windowsXP

Güncelleme desteğinin sunulmamasıyla birlikte güvenlik zaafiyetlerinin artacağı ve programlarla uyumluluk sorunlarının yaşanacağını açıklayan Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8.1’e işaret ediyor.

PC mimarisiyle kusursuz uyumluluk sağlayan Windows XP, geçmişten günümüze popülerliğini korumuş ve hala kusursuz çalışabilmekte. Zamana ayak uyduramayan XP, artık geliştirici şirketi Microsoft tarafından da destek alamayacak. Windows XP kullanan kişiler için de ayrıca fırsatlar sunan Microsoft, bugüne özel “Happy Win Day” adında eğlenceli bir video hazırlamayı ihmal etmemiş.

Bir önceki yazımız olan Twitter, Cover uygulamasını satın aldı başlıklı makalemizde android, Android Cover uygulaması ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et