Xiaomi – TeknoFeed https://www.teknofeed.com Teknoloji Blogu Tue, 29 Nov 2022 15:34:23 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.0 Huawei mi Xiaomi mi? Hangisi Daha İyi? https://www.teknofeed.com/huawei-mi-xiaomi-mi-detayli-inceleme/ https://www.teknofeed.com/huawei-mi-xiaomi-mi-detayli-inceleme/#respond Sun, 27 Nov 2022 22:19:00 +0000 https://www.teknofeed.com/?p=25811 Huawei mi Xiaomi mi? Detaylı İncelemeHuawei mi Xiaomi mi? Hangisi daha iyi? Sizin tercihiniz hangisi? Huawei ve Xiaomi teknoloji dünyasının gözde isimlerinden biri olarak biliniyor. İki kaliteli markaya yönelik sık sık karşılaştırmalar yapılıyor. Böylece tüketiciler karar aşamasında fikir sahibi oluyorlar. Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi ayrıntılara geçelim. Karşılaştırma rehberimizde her iki markanın da avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. İlk olarak […]]]> Huawei mi Xiaomi mi? Detaylı İnceleme

Huawei mi Xiaomi mi? Hangisi daha iyi? Sizin tercihiniz hangisi? Huawei ve Xiaomi teknoloji dünyasının gözde isimlerinden biri olarak biliniyor. İki kaliteli markaya yönelik sık sık karşılaştırmalar yapılıyor. Böylece tüketiciler karar aşamasında fikir sahibi oluyorlar. Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi ayrıntılara geçelim. Karşılaştırma rehberimizde her iki markanın da avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. İlk olarak akıllı telefon sektöründeki ürünleri gözden geçireceğiz.

Huawei mi Xiaomi Mi 2023?

Huawei mi Xiaomi
Huawei vs Xiaomi

Hem Huawei hem de Xiaomi Çin merkezli firmalar olarak faaliyet gösteriyor. İki marka da son senelerde Türkiye’de satış rekorları kırmaya başladı. Uygun fiyatları sayesinde kısa sürede ilgi görmeyi başardılar. Kaliteli yapıları ve uzun ömürleri nedeniyle binlerce tüketici bu 2 markanın ürünlerine ilgi gösterdi. Ancak henüz bu markaların ürünlerini kullanmayan kişilerde mevcut. Dolayısıyla Huawei mi Xiaomi mi sorusu çok sık geliyor.

 • Fiyat söz konusu olduğunda genellikle Xiaomi ön plana çıkıyor. Huawei markasına kıyasla daha hesaplı fiyatlar sunuluyor.
 • Huawei ise son dönemlerde Apple ve Samsung markasının tercih edildiği üst segment sınıfında ürünler sunmaya başladı.
 • Ayrıca Xiaomi, diğer dev markalar gibi Qualcomm Snapdragon adlı işlemcilere cihazlarında yer verdi. Huawei, kirin adındaki kendi işlemcilerini kullanıyor.

Araştırmalara göre Kirin işlemcileri Qualcomm Snapdragon’a göre daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak uzmanlar, bu işlemcinin iyi görünse bile pratikte tam olarak öyle olmadığının altını çiziyor. Yinede kirin işlemcilerinin üst segment modellerde herhangi bir sorun yaratmadığı da kaçınılmaz bir gerçek. Yani Huawei bu konuda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Oyun performansı ise her 2 markada cihazdan cihaza farklılık gösteriyor.

Xiaomi Mi Huawei Mi?

Xiaomi ile Huawei markaları son dönemlerde rekabet seviyelerini arttırmış, sınıfında çok başarılı yeni cihazlar çıkarmaya da devam etmektedirler. Bu yarışta ise Amerika’nın yaptırımları sonrası, teknoloji devi Huawei ye Google tarafından ambargo gelmiş ve Google uygulamalarının kullanımı yasaklanmıştır.

Bu yasaklar sonrası Huawei kendi ekosistemini yaratmaya başlamış ve geliştirmeye devam etmektedir. Şu an Android e rakip bir işletim sistemi ile karşımıza çıkmaktadır. HarmonyOs işletim sistemi ile karşımıza çıkan Huawei, önümüzdeki yıllarda adından daha fazla söz etiirecrğini ümit ediyoruz.

Huawei HarmonyOs Nedir?

HarmonyOS, Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei Technologies Co. Ltd. kısa adıyla Huawei tarafında geliştirilen işletim sistemidir. İşletim sisteminin HarmonyOS 2.0 akıllı telefon sürümü, Android 10’un açık kaynak kodları üzerine inşa edildi. Akıllı telefonlar ve IoT cihazları içinse LiteOS tabanlıdır. Huawei AppGallery’den akıllı telefonlara ve tabletlere yüklenebilen uygulamalar da dahil olmak üzere çeşitli uygulama biçimlerini destekler.

Ekran Kalitesi Bakımından Huawei Mi Xiaomi Mi?

Ekran Kalitesi ve Kamera
Ekran Kalitesi ve Kamera

Huawei mi Xiaomi mi sorusuna cevap arıyorsanız kamera ve ekran kalitesine dikkat etmenizde fayda var. Ekran tarafından ele aldığımız da ise, bu durum modelden modele farklılık gösterebilir.

 • Huawei ekran kalitesi açısından son derece canlı bir parlaklığa sahip. Xiaomi ise bu konuda biraz geride kalıyor. Yine de her iki markanın da ürünleri standart seviyenin üstünde bir kaliteye sahip.
 • Benzer özelliklerdeki modeller arasından Huawei tarafında ekran çözünürlüğü daha yüksektir. Xiaomi ise bir tık geride diyebiliriz.
 • Ekran yenileme hızı olarak Xiaomi son zamanlarda 120 Hz ekranlar kullanmaya başlamış olsada, kullanıcılar tarafından değerlerin gerçek olmadığı belirtilmiş ve gereksiz bir şarj tüketimi olduğundan şikayet edilmiştir.
 • En son çıkan modeller üzerinden yorum yapacak olursak, Xiaomi ekranları çok fazla şarj tüketmektedir. Huawei ise bu konuda daha başarılıdır.

Kamera Olarak Xiaomi Mi Huawei Mi Daha İyi?

Kamera konusunda Huawei özellikle yapay zeka ve diğer yazılımsal güçlendirmelere önem veriyor. Ayrıca kaliteli donanımlar sayesinde tüketicilerden tam not almayı başarıyor. Xiaomi kamera konusunda bazı modellerde avantajlı denebilir. Özellikle çekimler oldukça net çıkıyor. Huawei üst segment modellerde fiyatına göre daha iyi kameralara sahip.

Her iki markanın son çıkan modellerinden Xiaomi 12T Pro ile Huawei Mate 50 Pro yu karşılaştırarak olursak her 2 cihazda kamera olarak üst sınırları zorlamaktadır.

 • Xiaomi yeni modellerinde 200 mpx çözünürlüğünde kameralara yer verirken, Huawei ise hâlâ 50 mpx çözünürlüğünde kameralar kullanmaktadır. Buna rağmen Huawei daha üstün fotoğraflar çıkartabilmektedir.
 • Uzaktaki neslerin çekimi konusunda ise Huawei optik zoom ve dijital zoom konusunda Xiaomi den daha başarılı çekimler yapmaktadır.
 • Yine tarafsız test kuruluşu DxOmark testlerinde ise Huawei 149 Puan alırken, Xiaomi ise 129 puan seviyelerinde kalmıştır.

Kağıt üstünde teknik verilere bakarsak Xiaomi hiç kuşkusuz daha çok özelliğe sahiptir. Fakat Huawei düşük değerlerde olmasına rağmen daha başırılı işlere imza atmaktadır. Eğer Google uygulamarını sorun etmem derseniz Huawei almanızı önerebilirim, ben riske girmek istemiyorum diyorsanız Xiaomi ile yolunuza devam etmelisiniz.

Fiyat/Performans Açısından Xiaomi Mi Huawei Mi?

Fiyat performans olarak ele alırken benzer özelliklere sahip modeller üzerinden incelemek gerekir. Yine her 2 markanın birbirine en yakın modelleri olan Huawei Nova 9 ve Xiaomi Redmi Note 10 Pro modellerini incelediğimiz zaman;

 • Her 2 cihazda amoled ekran bulunmakta ve 8 GB ram kapasitesine sahiptir.
 • İşlemci olarak Huawei daha üstün olsa da yine 8 çekirdekli işlemcilere sahiptirler.
 • Stabilite olarak ele aldığımızda ise Huawei daha akıcı, donma ve takılma sorunları olmadan daha uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.

Sonuç olarak ele aldığımızda ise benzer özelliklere sahip 2 modelde Huawei yaklaşık 1000 TL daha pahalıdır. F/P olarak ise Xiaomi daha avantajlı konumda yer almaktadır.

Yazılım Ve Güncelleme Açısından Huawei Mi Xiaomi Mi Daha İyi?

Yazılım tarafından ele aldığımız zaman her iki marka güncelleme desteği sağlamaktadır. Fakat Samsung eski model cihazlarına güncelleme desteğini daha çabuk sonlandırmaktadır. Ayrıca Samsung tarafından eski cihazlara verilen güncellemeler performans düşüklüğüne sebep olmakta, donma, ısınma, kasma problemleri gibi sonuçlar ile karşılaşmanızı kaçınılmaz kılmaktadır.

Huawei Mi Xiaomi Mi Karşılaştırma

Aşağıdaki videodan iki markaya dair önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Huawei mi Xiaomi mi Karşılaştırma

Huawei Mi Xiaomi Mi Yorumlar

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bakıldığında her iki markanında eşit oy aldığı görülüyor. İki şirkette genellikle olumlu yorumlarla karşılaşıyor. Fakat Xiaomi forumları daha fazla olduğu için ortalamada Xiaomi markasının ürünlerinin daha fazla olumlu oy aldığı biliniyor. Sizlerde bu konuda kendi araştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan ürünlerin özellikleridir. Yani sadece yorumlara bakarak alışveriş yapmanız pek mantıklı olmaz. Kaliteli donanımların kullanılması da son derece önemlidir. Bu saye de Huawei mi Xiaomi mi konusuna detaylı bir şekilde değinmiş olduk.

Xiomi mi Huawei mi Daha İyi?

Bu konuda tamamen modellere göre hareket etmeniz gerekiyor. İki markanın üst modelellerinden birini almayı düşünüyorsanız Huawei yüksek performansıyla bu konuda daha fazla ön plana çıkacaktır. Bunun yanında hangi tasarım ve özellikler ihtiyaçlarınızı karşılayacaksa o markayı tercih edin. Özetle her iki markada dünya çapında satış rekorları kıran telefonlar üretiyor. İki markadan hangisini alırsanız alın işinizi fazlasıyla görecektir.

Huawei Android mi Kullanıyor?

Huawei son birkaç senedir Google tarafından bazı lisans engelleri ile mücadele ediyor. Fakat buna rağmen akıllı telefonda Android işletim sistemi mevcut.Ek olarak güncelleme lere devam edeceklerini ve HarmonyOs ekosistemine tamemen geçene kadar Android işletim sistemininde kullanılacağı ifade edildi.

Huawei Mi Xiaomi Mi Kaliteli?

Kalite ve kasa dayanımı olarak Huawei modelleri birçok markadan daha kaliteli, şık ve gösterişli cihazlara sahiptir.

Huawei Mi Daha İyi Redmi Mi?

Redmi cihazlar Xiaomi nin Alt markası olduğu için daha düşük donanımlı cihazlardır. Bundan dolayı Huawei Redmi den daha iyi ve üstün cihazlardır.

Huawei Xiaomi Mi Aynı Mı?

Her iki marka birinden bağımsız, teknolojinin öncüleri arasında yer alan telefon üreticileridir. Çin merkezli olmaları haricinde bir bağlantıları bulunmamaktadır.

Sonuç

Huawei ve Xiaomi firmalarının ikisi de Çin merkezlidir. Fakat buna rağmen ülkemizde ekonomik modelleriyle tutunmayı başardılar. Pek çok tüketici uygun fiyatları, kullanışlı yapıları, iyi kameraları ve yüksek performansı nedeniyle bu 2 markayı tercih ediyor. Elbette Samsung ve Apple’ın Türkiye’deki satış oranları daha fazla. Fakat Huawei üst segment kategorisinde kendini göstermeye başladı. Hemen peşinden de Xiaomi geliyor. Her iki marka da daha çok orta-üst segment arasına odaklanmış durumda.

Tüm bunların sonunda bende halen aktif olarak kullanmış olduğum, siteye bu yazıları girdiğim ve son Google uygulamalarına sahip cihazları şuraya not düşüyorum.

 • Huawei Nova 5T
 • Huawei P30 Pro

Şu an her 2 cihazın son güncellerimini yapmış ve aktif olarak kullanmaktayım. Herhangi bir donma takılma vb durum söz konusu değil. Belki de HarmonyOs’a geçiş yaparım kim bilir.

Bu yazımızda sizlere Huawei Mi Xiaomi Mi konusunda tercih yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık. Hemen aşağıda yer alan diğer içerklerimize de göz atabilir, yada https://www.teknofeed.com ‘ da yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Oppo mu Xiaomi mi Hangisi Daha İyi

Samsung Mu Xiaomi Mi

Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor

Huawei uygulama gizleme

]]>
https://www.teknofeed.com/huawei-mi-xiaomi-mi-detayli-inceleme/feed/ 0
Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları Nasıl Yapılır https://www.teknofeed.com/xiaomi-redmi-note-8-internet-ayarlari-nasil/ https://www.teknofeed.com/xiaomi-redmi-note-8-internet-ayarlari-nasil/#respond Mon, 14 Nov 2022 21:15:19 +0000 https://www.teknofeed.com/?p=25798 Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları Nasıl YapılırXiaomi Redmi Note 8 internet ayarları konumuzla karşınızdayız. Teknoloji devi Xiaomi‘nin Redmi 8 modeli kısa süre içerisinde ilgi gördü. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca tüketici bu telefona adeta akın etti. Ancak teknik sorunlar nedeniyle internet ayarlarında değişiklik meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda pek çok kişi internet ayarlarının nasıl yapılacağına dair araştırmaya koyuluyor. Eğer Redmi 8 […]]]> Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Xiaomi Redmi Note 8 internet ayarları konumuzla karşınızdayız. Teknoloji devi Xiaomi‘nin Redmi 8 modeli kısa süre içerisinde ilgi gördü. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca tüketici bu telefona adeta akın etti. Ancak teknik sorunlar nedeniyle internet ayarlarında değişiklik meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda pek çok kişi internet ayarlarının nasıl yapılacağına dair araştırmaya koyuluyor. Eğer Redmi 8 modeline sahipseniz ve internet sorunları yaşıyorsanız hiç panik yapmanıza gerek yok. Sizleri için tüm adımları pratik bir şekilde anlattık. Şimdi hiç vakit kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları (Turkcell)

Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları (Turkcell)
Xiaomi Redmi Note 8 İnternet Ayarları (Turkcell)

İnternet ayarları kullandığınız operatörlere göre değişiklik gösterebilir. Peki, Turkcell Redmi Note 8 internet ayarları nasıl yapılır?

Öncelikle telefonunuzdan ”Ayarlar” iconuna basın. Daha sonra Bağlantılar > Mobil Ağlar kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan menüden Erişim noktası adları‘na tıklayınız. Daha sonra sağ üst bölümde yer alan Ekle butonuna basın. Son olarak ayarları aşağıdaki hale getirin.

 • Ad : TURKCELL – INTERNET
 • APN : internet
 • Proxy : Ayarlanmadı
 • Bağlantı noktası : Ayarlanmadı
 • Kullanıcı adı : gprs
 • Parola : gprs
 • Sunucu : Ayarlanmadı
 • MMSC : <ayarlanmamış>
 • MMS proxy’si : <ayarlanmamış>
 • MMS bağ. nokt. : <ayarlanmamış>
 • MMS protokolü : WAP 2.0
 • MCC : 286
 • MNC : 02
 • Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
 • APN tipi : default

Yapılandırma işlemleri tamamlandıktan sonra sağ üst kısımda bulunan ”Seçenekler” iconuna tıklayın ve kaydet butonuna basın. Eğer tüm bunlara rağmen sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • Telefonunuzdan mesajlar bölümünü açın.
 • Daha sonra WAP yazıp 2222′ye kısa mesaj gönderin.
 • İnternet ayarlarınız mesaj ile tarafınıza gönderilecektir.

Redmi Note 8 Vodafone İnternet Ayarları

Redmi Note 8 Vodafone İnternet Ayarları
Redmi Note 8 Vodafone İnternet Ayarları

En popüler GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, milyonlarca kullanıcının takdirini topluyor. Peki, Vodafone Redmi Note 8 internet Ayarları nasıl yapılır? İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Telefonunuzun ayarlar kısmına gelin. Ardından Bağlantılar bölümüne tıklayın. Buradan Mobil Ağlar’ı seçin. Karşınıza çıkan ekrandan Erişim noktası adları‘na tıklayın. Daha sonra sağ üst kısımdaki Ekle butonuna basın. Son olarak açılan ekranda ayarları aşağıdaki gibi yapın.

 • Ad : Vodafone Internet
 • APN : internet
 • Proxy : <ayarlanmamış>
 • Bağlantı noktası : <ayarlanmamış>
 • Kullanıcı adı : vodafone
 • Parola : vodafone
 • Sunucu : <ayarlanmamış>
 • MMSC : <ayarlanmamış>
 • MMS proxy’si : <ayarlanmamış>
 • MMS bağ. nokt. : <ayarlanmamış>
 • MMS protokolü : WAP 2.0
 • MCC : 286
 • MNC : 02
 • Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
 • APN tipi : default

Ayarları yapılandırdıktan sonra üst kısımda yer alan Seçenekler ikonuna basın. Son olarak kaydet butonuna tıklayın. Ayarları SMS ile almak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • Telefondan mesajlar bölümüne geliniz.
 • GPRS veya GPRS AYAR yazıp 7000 e kısa mesaj gönderiniz.
 • İnternet ayarlarınız mesaj ile size gönderilecektir.

Redmi Note 8 İnternet Ayarları Sıfırlama

Redmi Note 8 internet ayarları sıfırlama işlemleri için ilk olarak Ana Menü‘yü açın. Ardından ayarlar uygulamasına gidin. Karşınıza çıkan listeden Bağlantı ve paylaşım bölümünü seçin. Daha sonra Wi-Fi’yi, mobil ağları ve Bluetooth sekmesini sıfırla bölümüne tıklayın. Son olarak Ayarları sıfırla ve Tamam‘ı seçin. İşlemleriniz tamamlanmıştır. Gördüğünüz üzere internet ayarları sıfırlama işlemleri sanılanın aksine son derece basit bir şekilde yapılıyor.

Redmi note 8 İnternet E Çekiyor Nasıl Çözebilirim?

Redmi note 8 cihazınızda internetiniz E çekiyorsa bunun pek çok sebebi olabilir. Bahsi geçen problem genelde yurtdışı imei değiştirilmiş cihazlarda imei işlemini yaparken eksik birşey yapılırsa meydana geliyor. Bu gibi durumlarda farklı telefonlardan işlem yapma girişiminde bulunabiliyor. Ancak telefon çok eski ise ve internet desteği yada 4.5 desteği yoksa gsm şirketi hız sınırlaması yapabiliyor.

APN’in silinmesi ya da ayarlarının bozulması gibi durumlarda da mobil veride sıkıntılar meydana gelebilir. Kullanıcılar, APN isimli erişim noktası ile internet bağlantısı gerçekleştiği için bu erişim noktasının ayarları bozulduğunda da mobil verinin açılmama problemi ile karşılaşabiliyor. Bu gibi durumlarda telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bunun yanında cihazınızda bir problem olup olmadığını kontrol edin. Eğer tüm bunlara rağmen sorun hala devam ediyor ise, problem operatör kaynaklı olabilir. Ek olarak mobil verinin açılmaması ya da çok yavaş çalışması kapatılan WAP servisi de olabilir.

Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor? Çözüldü

Postegro Telegram Link – 2022

]]>
https://www.teknofeed.com/xiaomi-redmi-note-8-internet-ayarlari-nasil/feed/ 0
Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor? Çözüldü ✔️ https://www.teknofeed.com/xiaomi-ses-kaydedici-nereye-kaydediyor/ https://www.teknofeed.com/xiaomi-ses-kaydedici-nereye-kaydediyor/#respond Sun, 13 Nov 2022 21:13:00 +0000 https://www.teknofeed.com/?p=25794 Xiaomi telefonların en büyük ve kullanışlı özelliklerinden biri de arama kaydı almasıdır. Telefon ile görüşme yaparken, dilediğiniz zaman konuşmalarınızı kayıt altına alabilirsiniz. Bu özellik bazı durumlarda çok işinize yarayabilmektedir. Aynı zamanda kötü niyetle kullananlar da maalesef bulunmaktadır. Bu gibi durumları tasvip etmemekyeyiz. Ayrıca yasal olarak suç sayılmaktadır. Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor? Xiaomi telefonunuz ile […]]]>

Xiaomi telefonların en büyük ve kullanışlı özelliklerinden biri de arama kaydı almasıdır. Telefon ile görüşme yaparken, dilediğiniz zaman konuşmalarınızı kayıt altına alabilirsiniz. Bu özellik bazı durumlarda çok işinize yarayabilmektedir. Aynı zamanda kötü niyetle kullananlar da maalesef bulunmaktadır. Bu gibi durumları tasvip etmemekyeyiz. Ayrıca yasal olarak suç sayılmaktadır.

Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor
Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor

Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor?

Xiaomi telefonunuz ile bir görüşmeyi kayıt altına aldınız ve Xiaomi ses kaydedici nereye kaydediyor sorusuna yanıt verebilmek için, öncelikle telefon modelinizi bilmemiz gerekmektedir. Bazı modellerde farklı klasörler içinde yer alsa da benzer klasörlerde yer almaktadır. Bunun için;

 • Ses kayıt uygulamasına giriş yapın,
 • Daha sonra uygulama içerisinde menüde “Kaydedilen aramalar” sayfasını açın.
 • Bu noktada tüm kayıtlara kolayca erişebilir, dinleyebilir, silebilir veya başkasına gönderebilirsiniz.

Xiaomi Arama Kayıtları Nerede Yer Almaktadır?

Xiaomi arama kayıtları cihazda yer alan ses kayıt uygulamasına ve versiyonuna göre değişebilmektedir. Genel itibariyle üstte yer alan adımları takip ederek konuşma geçmişinize ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Arama Kayıtları Nerede

Bu şekilde ulaşamazsanız aşağıdaki listede yer alan klasör yıllarını takip ederek kontrol ediniz.

 • Android/com.android.soundrecorder/files
 • Internal Storage / Recordings
 • Dahili depolama/Miui klasörünün içindeki Sound recorder

Evet, üstte yer alan 3 adet klasör yolunu kontrol edin, cihazlara göre değişiklik gösterebilir, ayrı ayrı kontrol etmeyi unutmayın.

Xiaomi Çağrı Kaydetme Nasıl Yapılır?

Özel bir görüşmeyi kayıt altına almadan önce bu durumun yasal olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Bu tür durumlarda karşı taraf şikayetçi olması durumunda çok büyük cezalar alabilirsiniz.

 • Öncelikle telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Daha sonra arama ayarları na geçiş yapın.
 • Sonrasında arama kaydı sekmesine giriş yapın.
 • Aramaları otomatik kaydet diyerek çıkış yapın.

Bu yazımızda sizlere Xiaomi Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor hakkında bilgilendirdik. Ayrıca aşağıda yer alan Xiaomi ile alakalı konulara da göz atabilirsiniz.

Xiaomi Twrp Yükleme

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek

Redmi Note 8 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Daha fazla Xiaomi hakkında bilgi almak için ilgili kategoriye göz atabilir yada ana sayfamızı ziyaret ederek diğer konulara da göz atabilirsiniz.

]]>
https://www.teknofeed.com/xiaomi-ses-kaydedici-nereye-kaydediyor/feed/ 0
Oppo mu Xiaomi mi Hangisi Daha İyi https://www.teknofeed.com/oppo-mu-xiaomi-mi/ https://www.teknofeed.com/oppo-mu-xiaomi-mi/#comments Fri, 19 Aug 2022 11:07:02 +0000 https://www.teknofeed.com/?p=25496 Oppo mu Xiaomi miOppo mu xiaomi mi sorusu telefon alacak olan kullanıcıların son zamanlarda çokça araştırdığı konulardan biri haline gelmiştir. Bu makale iki Çin’li markadan hangisini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Her iki marka da son zamanlarda ülkemizde popüler hale gelmiş, en çok satan markalar arasında yer almaktadır. Xiaomi ise bu konuda daha önde olup, bir […]]]> Oppo mu Xiaomi mi

Oppo mu xiaomi mi sorusu telefon alacak olan kullanıcıların son zamanlarda çokça araştırdığı konulardan biri haline gelmiştir. Bu makale iki Çin’li markadan hangisini neden tercih etmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacaktır.

Her iki marka da son zamanlarda ülkemizde popüler hale gelmiş, en çok satan markalar arasında yer almaktadır. Xiaomi ise bu konuda daha önde olup, bir çok ülkede en çok satan ilk üç marka arasında yer almayı başarmıştır.

Oppo mu Xiaomi mi
Oppo mmu Xiaomi mi 2022

Oppo mu Xiaomi mi 2022

Telefon alacağım fakat Oppo mu Xiaomi mi karar veremedim diyenlerden misiniz? Şimdi yazımızın devamında sizlere yardımcı olacak bazı özel bilgiler vereceğiz. Ayrıca ihtiyacınıza yönelik karşılaştırmalar yaparak hangi markayı seçmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacağız

Bu aşamaya geçmeden önce her iki marka hakkında geçmişten günümüze kısaca bilgi vereceğiz.

Samsung mu Xiaomi mi başlıklı içeriğimizede göz atabilirsiniz.

Oppo Hakkında Bilgiler

Oppo firması 2004 yılında Çin’in Dongguan şehrinde BBK Electronics tarafından kurulmuştur. Firma kurulduğu ilk yıllarda telefon üretimi yapmamıştır. Ayrıca Xiaomi den daha önce kurulmuştur köklü bir firmadır. BBK Electronics ise 1995 yıllarından günümüze bilinen köklü bir Çin firmasıdır. Bünyesinde Oneplus, vivi, iQOO, Realme gibi firmalarıda bulundurmaktadır ve telefon üretimi konusunda Çin’in önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır.

Oppo 2008 yılında ilk telefon modelini üreterek Çin içinde satışa başlamıştır. Çin dışına ise ilk defa 2013 yılında çıkan marka 2018 yılında da Türkiye’ye gelmiştir.

Fiyat performans konusunda hâlâ Xiaomi den geride diyebiliriz.

Xiaomi Telefonlar Alınır mı?

Xiaomi 2010 yılında Pekinde kurulmuş ve hızlı bir başlangıç yaparak 2011 de ilk modelini üretmiştir. Çıktığı ilk yıldan itibaren fiyat/performans odaklı strateji benimseyerek birçok modeli satış rekoru kırmıştır. Bu hızlı yükseliş ile birlikte 2014 yılında Çin’in lider markası olmayı başarmıştır.

Sadece telefon üreterek kurulan Xiaomi bu çıkışın ardından farklı kategorilerde yeni ürünler üretmeye başlamıştır. Ürettiği tüm ürünlerde teknoloji ve kaliteyi sürekli arttırmış ve buna rağmen fiyat performans odaklı satışlarına devam etmiştir.

Her alanda başarılı olan firma Çin’den sonra 2018 yılında Hindistan’nın da lider telefon markası olmayı başardı.

2022 yılı itibari ile dünyada en çok satan ilk 3 marka arasına girmeyi başarmıştır. Bunda en çok pay ise Google tarafından Huawei nin yasaklanması olmuştur. Şayet şu anda Huawei daha üst sıralarda olabilirdi.

Fiyat Olarak Oppo mu Xiaomi mi?

Ülkemizde en çok satan markalar arasında yer alan Xiaomi ve sonrasında Oppo markası, uygun fiyatlı olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Her iki markada da giriş seviyesinden, amiral gemisi diye tabir ettiğimiz cihazlar ile her kesime hitap eden modeller yer almaktadır. Bugün Oppo telefonlarda ortalama 3900 TL ile 10.000 TL aralığında modeller bulunmaktadır.

Cihaz çeşitliliği açısından ise Xiaomi de daha çok çeşit yer almaktadır. Bu konuda tamamen bütçeniz ve beğeneceksiniz modelin özelliklerini kıyasladığınız zaman Xiaomi birazda daha uygundur. Günün şartlarında aynı fiyata daha iyi özelliklere sahip Xiaomi alabilirsiniz. Genel olarak fiyatlar ise 2800 TL ile 12.000 TL aralığında yer almaktadır.

Performans Olarak Oppo mu Xiaomi mi?

Oppo mu Xiaomi mi konusunda en net tercih sebeplerinden birisi de performans özellikleridir. Performans açısından ele aldığımız zaman Oppo telefonlarda mediatek işlemciler yer almakta, Xiaomi de ise daha çok Snapdragon işlemciler yer almaktadır.

İşlemci olarak Snapdragon daha performanslıdır. Bu taraftan ele aldığınızda aynı fiyata sahip bir mediatek Oppo almak yerine Snapdragon işlemcili Xiaomi almak daha mantıklı olacaktır.

Kamera Olarak Oppo mu Xiaomi mi?

Günümüz telefonlarında aradığımız en önemli özelliklerden birisi de iyi bir kameraya sahip olmasıdır. Performanstan sonra değerlendirilmesi gereken en önemli nokta kamera kalitesi olmalıdır. Cihaz seçerken bu sıralamayı mutlaka takip etmeniz gerekmektedir.

Her iki markanın yakın fiyat aralığında en iyi modelleri olan Oppo Reno 3 Pro modelinde 48+13+2+2 mp arka kamera 32 mp ön kamera yer almaktadır, Xiaomi Mi 10t Pro modelinde ise 108+13+5 mp çözünürlüklü arka kameralar önde ise 20 mp çözünürlükte bir adet kamera yer almaktadır.

Bu örneklerden de yola çıkarak hangi kameralar sizin için önemli ise ona göre tercih yapabilirsiniz. Xiaomi daha çok donanım olarak daha iyi olsada Oppo kamera konusunda daha başarılıdır. Kamera konusunda bizim tercihimiz Oppo olmaktadır.

Eğer benim için kamera önemli değil diyorsanız diğer özellikleri kıyaslayabilirsiniz.

Batarya Olarak Xiaomi mi Oppo mu?

Günümüzün en olmazsa olmaz özelliklerinden birisi de şarj konusu olmaktadır. Daha uzun bir kullanım süresi sizin için çok önemli ise Xiaomi bu konuda en iyi markalardan birisidir.

Zamanında Mi 9t Pro ile yoğun kullanımda çok rahat 2 gün şarj süresi almaktaydım. Bu konuda Xiaomi gerçekten başarılı işlere imza atmaktadır. Xiaomi mi Oppo mu sorusuna bu konuda en net cevabım Xiaomi olacaktır.

Şu an Huawei dahil birçok marka modellerinde daha düşük kapasiteli bataryalar kullanmaktadır. Bu sebeple ekran süreleri düşük kalmaktadır.

Ekran Olarak Xiaomi mi Oppo mu?

Şimdiye kadar kıyaslamalarımızın çoğunda donanım, fiyat, performans ve batarya konularında Xiaomi başarılı çıktı. Ekran konusunda ise çözünürlük olarak Oppo daha iyi ekranlara sahiptir. Yenileme süreleri tarafından bakarsak Xiaomi daha hızlıdır.

Xiaomi mi Oppo mu Daha İyi?

Yazılım Olarak Oppo mu Xiaomi mi Daha İyi?

Her iki markaya ait telefonlarda Android işletim sistemi yer almaktadır. Xiaomi Emui arayüzünü kullanmaktadır. Oppo ise Coloros adını verdiği kendi arayüzünü kullanmaktadır.

Master Lu, tarafından yapılan araştırma sonucunda 2022 yılının en iyi mobil arayüzü Xiaomi ye ait Miui 207.6 puan ile 1. Sırada yer almaktadır. Oppo nun Coloros arayüzü ise 198 puan ile 5. Sırada yer almaktadır.

Dünyada yaklaşık 500 milyon adet mobil cihazda Miui arayüzü kullanılmaktadır.

Oppo mu Xiaomi mi Hangisi Daha İyi
Oppo mu Xiaomi mi?

Oppo mu Xiaomi mi hangisi daha iyi sorusuna cevap verdik. Bugün yeni bir telefon alacak olsaydım benim tercihim Xiaomi olurdu. Eğer yenilik, diğerlerinden farklılık istiyorsanız Oppo tu tercih etmelisiniz.

Şema bulunamadı.

Oppo xiaomi nin mi?

Oppo, BBK Electronics tarafından kurulmuş ve Xiaomi ile bir bağlantısı yoktur.

Oppo iyi bir marka mı?

Oppo, son zamanlarda güzel modeller çıkararak üst segment cihaz çeşitliliğini arttırmaktadır. Bu nedenle son çıkan modelleri ile birlikte kalitesini kanıtlamış iyi bir markadır.

Opponun en iyi telefonu hangisi?

Oppo, Reno 5,6,7 serileri markanın en iyi modelleri arasında yer almaktadır. Bütçenizi uygun olan bu serilerden dilediğinizi alabilirsiniz.

Sonuç olarak Oppo mu Xiaomi mi düellosunun galibi Xiaomi olmuştur.

Poco hangi marka?

]]>
https://www.teknofeed.com/oppo-mu-xiaomi-mi/feed/ 3
Xiaomi Wifi Pro Kurulum *2022 https://www.teknofeed.com/xiaomi-wifi-pro-kurulumu/ https://www.teknofeed.com/xiaomi-wifi-pro-kurulumu/#respond Tue, 02 Aug 2022 18:15:51 +0000 https://www.teknofeed.com/?p=25436 Xiaomi Wifi Pro KurulumuXiaomi Wifi Pro kurulum, sinyal güçlendirici kurulum işlemine geçmeden önce kısaca bir bilgi verelim. Xiaomi Wifi Pro nedir, ne işe yarar? Xiaomi Wifi Pro, Wifi ağınızın menzilini önemli ölçüde arttırarak daha hızlı ve güçlü internet bağlantınızın olmasını sağlamaktadır. Eviniz 2 veya daha fazla katlı ise, duvarılarınız beton duvar, oda sayınız fazla ise bu küçük cihaz […]]]> Xiaomi Wifi Pro Kurulumu

Xiaomi Wifi Pro kurulum, sinyal güçlendirici kurulum işlemine geçmeden önce kısaca bir bilgi verelim. Xiaomi Wifi Pro nedir, ne işe yarar? Xiaomi Wifi Pro, Wifi ağınızın menzilini önemli ölçüde arttırarak daha hızlı ve güçlü internet bağlantınızın olmasını sağlamaktadır. Eviniz 2 veya daha fazla katlı ise, duvarılarınız beton duvar, oda sayınız fazla ise bu küçük cihaz tam da sizin ihtiyaçlarınız karşılamak için üretilmiştir.

Xiaomi Wifi Pro Nedir, Ne İşe Yarar?

Xiaomi Wifi Pro, bir sinyal güçlendirici wifi menzil genişleticidir. Wifi ağınız yeteri kadar mesafeye ulaşamıyor, sinyal kaliteniz kötü ve aynı zamanda buna bağlı olarak internet hızınız çok mu yavaş? Xiaomi Wifi Pro tam da bu noktada ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Wifi tekrarlayıcılar(Sinyal güçlendiriciler), binanın neresinde olursanız olun, eviniz kaç oda olursa olsun tüm noktadan güçlü bir İnternet bağlantınızın olmasını sağlar. Bunun içinde xiaomi wifi güçlendirici kurulum işlemini yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Wifi Pro kurulum
Xiaomi Wifi Pro kurulumXiaomi Wifi Güçlendirici kurulum

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi WiFi Pro kurulumu, yönlendiriciye kablosuz olarak bağlanır, WiFi sinyalinin gücünü evin her köşesine, hatta banyolar, balkonlar, yatak odaları gibi ulaşılması zor noktalara bile yüksek seviye ve kalitede yayar. Bu, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, oyun konsolları ve akıllı TV’ler gibi cihazlar için daha fazla güvenilir ve yüksek hızlı internet kapsamı sağlar.

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu Nasıl Yapılır?

Toplam zaman: 5 dakika

Adım 1

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu

Öncelikle telefonunuzdan Play Store veya App Store uygulamasını açın. Daha sonra arama kısmından mi home uygulamasını aratın ve indirin.

Adım 2

Mi Home uygulamasını açıyoruz, bu aşamada mevcut hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Yeni bir hesap açmadan önce sağ ,st köşedeki ülke kısmına tıklayarak Türkiye’yi seçmeyi unutmayın.

Adım 3

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu

Bu sayfadan mail adresimizi girerek yeni bir mi hesabı oluşturuyoruz. Sonrasında şifrenizi ve güvenlik kodunu girerek hesap oluşturun.

Adım 4

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Kayıt işlemini tamamla dedikten sonra size mailadresinize bir şifre gelecek. Gelen maildeki linke tıklayarak aktivasyon işlemini tamamlayın.

Adım 5

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra ise Xiaomi wifi güçlendirici kurulumuna geçmek için tekrar profilinize girin ve ayarlar kısmından bölge yi Çin olarak değiştirin.

Adım 6

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Daha sonra ise hemen üstteki + işaretine tıklayarakaçılan cihaz ekleme sayfasından soldan 4. sıradaki menüye tıklayıp resimde işaretli olan Mi Wi-Fi Repeater Pro kurulumu seçerek devam edin. Sonraki sayfada işlemi onayla diyerek devam edin.

Adım 7

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Sonraki aşamada ise wifi ağınızın adını ve şifresini girip sonraki aşamaya devam edin.

Adım 8

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Buradan ise Xiaomi Repeater’i seçip wifi ayarlarına git diyerek Xiaomi Wifi Pro Kurulumuna devam edin.

Adım 9

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Daha sonra ise menüden Wifi seçeneğine tıklayın. Buradan ise açılan sayfadan wifi ağınızı Xiaomi Repeater sinyal güçlendirici ile değiştirin. Sonrasında otomatik olarak Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Güçlendirici bağlantı işlemi tamamlanmış olacak. Bundan sonra ise cihazda güncelleme olup olmadığını kontrol ederek ayarlarınızı tamamlamak üzere hemen aşağıdaki sayfa açılacaktır.

Adım 10

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Son olarak ise açılan bu sayfadan en üstteki seçeneği seçtiğiniz takdirde wifi ağınızın adı aynı kalacaktır. Eğer ikinci seçeneği seçerseniz bu ağa farklı bir isim verebilirsiniz.
En altta ise bu ağa kaç adet cihazın bağlı olduğunu görebilirsiniz.

Sonuç olarak Xiaomi Wifi Pro kurulumunu başarılı bir şekilde tamamladınız.

Xiaomi Wifi Güçlendirici Kurulum

Xiaomi Wi-Fi genişletici, kablosuz ağınızın maksimum kullanılabilir aralığını genişletmek için kullanılan, Çinli Xiaomi şirketi tarafından üretilen bir kablosuz ağ cihazıdır . Xiaomi wifi güçlendiricisinin çalışması için bir elektrik prizine ihtiyacı vardır. Xiaomi wifi güçlendirici kurulumu için hemen üstteki işlem sırasını takip ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Xiaomi Wifi Pro Kurulumu

Xiaomi Mi Wifi Pro sinyal yakınlaştırıcı güçlendirici 300 mbps kurulum

Xiaomi mi wifi pro sinyal yakınlaştırıcı güçlendirici 300 mbps kurulum için şu adımlara bakınız.

Mi Wifi Range Extender Pro kurulum

Mi Wifi Range Extender Pro kurulum işlemi için şu adımları takip ediniz.

]]>
https://www.teknofeed.com/xiaomi-wifi-pro-kurulumu/feed/ 0