Yandex 2012'de Türkiye'de neler yaptı ? - Teknofeed.COM

Yandex 2012’de Türkiye’de neler yaptı ?

 Yandex 2012’de Türkiye’de neler yaptı ?
Okunuyor Yandex 2012’de Türkiye’de neler yaptı ?

yandex_logo

2011’den itibaren Türkiye’de hayatımıza giren Yandex, hizmet vermeye başladığı günden itibaren 1 yılda bakalım ne tür servislerini aktif etti.
Yandex tarafından yayınlanan İnfografik’e göz attığımızda Eylül 2011’de hizmet vermeye başladığı zamanlarda ‘Şiir Sihirbazı’ , ‘Renk Sihirbazı’ ve ‘Hava durumu Sihirbazı’nı yayına sokan Yandex bu servisleriyle ilk adımı atmış oldu. Reklamlarındanda gördüğümüz “Şiirin devamı nasıldı acaba?” diye düşünüp daha sonra devamını Yandex’de bulan kişilerdende hatırlayacağımız gibi Yandex’in bu pratik servisleri çok ilgi görmüştü.
Hemen 1 ay sonrasında Yandex.Haritalar servisiyle  cadde ve yolların panoramik görüntüsünü yayınlayan Yandex, Anlık trafik yoğunluğunu ve Uydu görüntülerinden oluşan servisini tanıttı.
Diğerlerinin yanı sıra Yandex.XML ile webmasterlara yardımcı olabilcek servisleri yayına sokan Yandex, Yandex.Shell ile çok ilgi gördü. Şuan Avea’nın inTouch cihazlarındada yer alan bu sistem Android’e farklı bir görünüm kazandırıyor. Haziran ayındada Yandex.Disk ile herkese 20 GB’lık depolama alanı sağlayan servisi ile internet üzerindeki cihazlardan verilerinize erişim imkanı sundu…
Özelliklede Türkiye’deki En büyük futbol kulüplerinden Galatasaray ve Fenerbahçe ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda GSYandex ve FBYandex’i çıkardıktan sonra taraftarlara özel servisler yayınladı.

Yandex-2012-infografik

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin 2012 Vikipedi Raporu başlıklı makalemizde 2012, en çok okunan sayfa ve vikipedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın