Teknoloji Blogu

Yeni Sosyal Medya “Peach”: Nedir ve Görüşleriniz nelerdir ?

Facebook, Twitter, İnstagram, Snapchat, Vine, Scorp… Ve daha bir çok sosyal medya platformları. Öncelikle Sosyal medyanın günümüzde ki faydalarından ve zararlarından bahsetmeden sizlere uygulamayı tanıtmak istiyorum. Yazılımcılar ve üreticiler yine bir yol denemek üzere umarız ki uygulama beğenilir ve Vine gibi bir düşüş yaşanmaz. Ancak insanoğlu olaraktan bir yerden memnun kaldıysak orayı sömürene kadar kullanıyoruz. Bu uygulama da Vine ile aynı yapımcıya ait. Hadi çok uzatmadan yeni sosyal aracımızı tanıyalım.

Peach

Yapımcı şirketi : Byte Inc.

Çıkış Tarihi : 02.01.2016

Boyut: 5.5 MB

Uyumluluk : Şimdilik sadece iOS 8.3 ve üstü sürümlerde uygun

 

IMG_6044

Peach Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Ben ilk denediğimde gördüm ki fotoğraf, video ve GIF paylaşabiliyorum, ek olarak durumumu aktarabiliyorum ve aynı zamanda gündeme çıkabiliyorum üstüne üstlük bir de bu olaylar anlık ve feed bölümü var. Aklıma “Facebook&Twitter&İnstagram” karışımı geldi. Sihirli kelimeleri bulmaya çalışıyoruz aslında gündem için. Mesela ‘çizmek, vurmak, söylemek, şarkı‘ gibi sihirli kelimelerle şarkı söylemekten çizim yapmaya kadar her şey var.

 

Uygulamayı ilk indirdiğimizde çok kolay bir şekilde kayıt olabiliyoruz. Ardından ise ilk işimiz her zamanki gibi arkadaş eklemek ve profilinizi canlandırmak. Eklediğiniz arkadaşların paylaşımlarını da bir sağ tarafa kayarak tünelde görebilirsiniz. Activity bölümünde ise şuanda açık değil çünkü uygulama şuan sadece 3 Günlük. 

Uygulama eğlenceli gibi gözükmekte tabi ki ilerleyen günlerde de gelişecektir. Biraz yorum yapmak için erken gibi ama içerik ve yapılacaklar belli. Bizim hesabımızı da eklemeyi unutmayın. 

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku