Teknoloji Blogu

Youtube’a VR (Sanal Gerçeklik) Desteği Eklendi

0

Son yılların popüler teknolojisi sanal gerçeklik, YouTube’a da eklendi. Çeşitli ekipmanlarla yapılabilen sanal gerçeklik gözlüğü, Cardboard ile sizde yapabilirsiniz.

youtube-vr-sanal-gerceklik-ekledi

Zaten daha önce YouTube’da mevcut olan 360 derece video izleme özelliğini Cardboard için tekrardan düzenleyen Alfabe şirketi, yavaş yavaş sanal gerçeklilik olayını hayatımıza sokmaya başladı. Google, Cardboard’ı ilk duyurduğu zaman VR teknolojisinin hayatımıza girmeye başlayacağı o zamandan kesinleşmişti. Şimdilerde ise Playstation gibi markalar, kendi VR (sanal gerçeklilik) gözlüğünü yapmaya başladılar.


Google Cardboard’a sahip olan kullanıcılar, telefonundan YouTube uygulamasına girerek Cardboard’ı seçip VR videoyu izleyebilirler. YouTube’daki bazı VR videolar:

Bir önceki yazımız olan Android için Firefox'da AdBlocker Yerleşik Geliyor başlıklı makalemizde Adblocker, Adblocker Firefox ve Android Firefox hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et