Teknoloji Blogu

Youtube’da Nasıl Popüler Olunulur?

Youtube bilindiği üzere Dünya’nın en büyük video platformu ve bu platform içerisinde herkes birbiriyle yarışıyor. Bu yarışta herkes birbirinden popüler olma derdinde çünkü Youtube’da popüler olduğunuzu düşünürsek ne kadar hayran kitleniz varsa bir o kadar da para kazanırsınız yani Youtube’u internetten para kazanma yöntemi olarak düşünebilirsiniz. Bütün Youtube kullanıcılarının birinci amacı da kendine özgü videolar yükleyip bunlardan izlenme alarak para kazanmaktır.

youtube-haber-nasil-yapilir

Peki tüm bunlar için neler yapmak gerekli?

Youtube’da popüler olmak istiyorsanız öncelikle kendinize özgü videolar oluşturmalısınız. Tabii, her çektiğiniz video yükselecek ve izlenme alacak diye bir şey yok. Bu yüzden videolarınızı özenle seçmelisiniz, daha önce yapılmış deneyleri, testleri veya videoları sizlerde çekebilir bunları Youtube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Youtube’un tek istediği; özgün ve farklı videolardır. Bu videoları oluşturup Youtube’da geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Youtube’da daha fazla kitleye erişmek için videolarınızda ‘kanalımıza abone olun, videolarımızı beğenin’ gibisinden sözler söyleyebilirsiniz ki Youtube’da böyle bir şey yapmanızı istiyor yani bu durumun hiç bir sakıncası bulunmuyor. Videolarınızda kesinlikle bot ve sahte izlenme bulundurmayın çünkü bu Youtube’un en sevmediği şeylerden bir tanesidir. Eğer organik ve aktif takipçiler istiyorsanız yukarıda da dediğimiz gibi videolarınızı özgün ve kaliteli bir şekilde hazırlamalısınız. Bir başkasının yapmadığı, daha önce çekmediği bir videoyu bulup onu yükleyebilirsiniz veya ingilizce kanallarda yer alan videoları inceleyip bunları türkçe olarak sunabilirsiniz hatta bir çok kanal şu anda böyle ilerliyor yani Youtube’da ki bir çok türk kanalı şuan ki konumlarına bu sayede geldi.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku